Beykoz Çayır Festivali'nde İBB engeli aşıldı

  • Güncelleme: 11.09.2019 17:35
  • Okunma: 5563 kez
  • Yorum: 0
Beykoz Belediyesi'nin, Tarihi Beykoz Çayırı'nda düzenlemeyi planladığı Çayır Festivali'ne İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin izin vermediği öğrenildi.
Beykoz Çayır Festivali'nde İBB engeli aşıldı

Beykoz Belediyesi'nin yöre dernekleri ile birlikte organize edeceği Çayır Festivali'ne İstanbul Büyükşehir Beldiyesi'nin engel olduğu ve bazı gerekçeler öne sürerek müsaade etmediği kaydedildi.

Beykoz Belediyesi'nin ise konuya ilişkin bir basın toplantısı yapacağı bilgisine ulaşılırken, Beykoz Çayırı'nda başlayan hazırlıkları Büyükşehir Belediye zabıtalarının engellediği bilgisi verildi.

Yaşanan kısa süreli tartışmaların ardınan devreye giren CHP Beykoz ve İBB Meclis Üyesi Cemal Sataloğlu, İBB Park Bahçeler Daire Başkanı Yasin Çağatay Seçkin ile iletişime geçti. Kurulan iletişim sonrasında ise sorun çözüldü. Bunun ardından verilen talimat üzerine İBB Zabıtaları Beykoz Çayırı'ndan ayrıldı.

Öte yandan, Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı Manolya Demirören Tekin ise, 15 gün önce İBB'nin ilgili müdürülüğüne gerekli izin için yazı yazdıklarını fakat kendilerine her hangi bir dönüş sağlanmadığını belirtti. 

Haber Merkezi

 

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz