Beykoz Çayır Festivali'nde Osman Topuz'a yer yok

  • Güncelleme: 16.09.2019 14:07
  • Okunma: 7077 kez
  • Yorum: 0
Yapmış olduğu el sanatları ürünleri ile Beykoz'da kısa sürede adından söz ettiren Osman Topuz'a bu yıl Beykoz Çayır Festivali'nde yer verilmedi.
Beykoz Çayır Festivali'nde Osman Topuz'a yer yok

Bundan önceki yıllarda yapmış olduğu el ürünlerini sergileme fırsatı verilen Osman Topuz, Beykoz Belediyesi'nin Tarihi Çayırda yapmış olduğu yöresel geceler festivalinde yer alamadı.

Beykoz Küçüksu'da evinde kurmuş olduğu atölyesinde çok çeşitli yöresel ürünler yapan Osman Topuz'un konutu gün geçmiyor ki, Beykoz'da önemli bir ismi ağırlıyor.

Beykoz'da çok sayıda kişi Osman Topuz'un ürettiği sanatsal el ürünlerini görmek için Topuz'un atölyesini ziyaret ediyor.

Daha önce Beykozlu Doğu Karadenizliler Derneği standında yapmış olduğu el ürünlerini sergileme ve satabilme fırsatı verilen Osman Topuz'a tüm uğraşlarına rağmen Beykoz Belediyesi stand vermezken, Topuz sosyal medya üzerden Beykoz Belediyesi'ne sitem etti.

Topuz, "Beykoz etkinlik için hazırlıklarımızı yaptık ama Belediyemiz bir standı çok gördü bana hayırlısı olsun canları sağolsun ben çalışmalarıma devam edeceğim sanata ve sanatkara destek" ifadelerine yer verdi.

Osman Topuz'un bu paylaşımını yorumlayan vatandaşlar, Topuz'a destek verdi. Topuz, Beykozlu Doğu Karadenizliler Derneği Başkanı Emin Yavuz ile de görüştüğünü fakat ret cevabı aldığını dile getirdi.

Osman Topuz, yaşaşan tartışmalar üzerine çeşitli spekilasyonlar üretildiğini ve bunların önünü kesmek için yeni bir açıklama yaptı.

Osman Topuz şunları söyledi: 

Değerli dostlarım, ismim üzerinden yürütülen spekülasyonları durdurmak adına bu bilgilendirmeyi yapma gereği duydum.

Bilindiği gibi özel tasarım çalışmalarımdan elde edilen gelirin tamamı, çok önemli bir sosyal sorumluluk için kullandığım bilinirken, bu çalışmalarım zaman zaman Beykoz gündeminde de yer bulmaktadır.

Yine bilindiği gibi ticari boyutu olmayan aynı düşünceyle, ilçemizde Sosyal ve Kültürel Amaçlı Çalışan birçok Sivil Toplum Kuruluşuna özel ürünlerimle destek olduğumda bilinmektedir.

Hal böyleyken, festivalin yapılacağı günlerce, hatta aylarca öncesinden bilinirken, bu uğurda iletişimde olduğum birçok etkin ve yetkin kişiden ürünlerimi festivalde sunabilmem için sözler almama rağmen gelinen noktada, Beykoz Çayırındaki Serepral Palsi Hastalığına Katkı Amaçlı düzenlenen Beykoz Çayır Şenliklerinde, ürünlerimi Halka sunup elde edilen gelirin tamamını, bu projeye bağışlayacağımı net ifadeler ile belirtmeme rağmen, gönülden desteklediğim projeye, stant bulamadığım için katkı sunamamanın üzüntüsü içerisindeyim.
Festivalin başlama akşamı, sorumlu bir vatandaş olarak ve yönetiminde olduğum sivil toplum kuruluşunun bir üyesi olarak Beykoz Çayırına geldim, üzülmedim mi tabi ki üzüldüm. Keşke verilen sözler yerine gelseydi de bende bu amansız hastalık ile olan mücadeleye katkı koyabilseydim diye düşünmedim değil.

Konunun neticesinde, festival alanında dolaşırken, stantları boş olan bazı dernek başkanlarımızdan, stantlarını kullanabileceğim vurgulandı. Kendilerine çok çok teşekkür ederim. Keşke bu teklifleri festival başlamadan önce olsaydı da, ben de planlı bir şekilde, özel tasarım ürünlerimi alana gelen halka sunabilseydim.

Bu kesinlikle bir serzeniş değildir. Sadece festival alanında rahatça dolaşamamamın neticesinde, bu saatten sonra başlayan Beykoz Çayır Festivalinde stant açmamın söz konusunu olmayacağını duyurmak için yapılmış bir bilgilendirmedir.

Beykoz Kamuoyuna Sevgi ve Saygılarımla
Osman Topuz

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz