Spor

Beykoz Çayır Festivali’nde çim hentbolu

Beykoz Çayır Festivali’nde çim hentbolu
06.08.2018 18:14
| | |
3999

Beykoz Belediyesi Hentbol Şubesi, Tarihi Beykoz Çayırında düzenlenen Çayır Festivali’nde doğal çim alanda hentbol müsabakası yaptı.

Beykoz Çayırı’nda yerini alan Beykoz Belediyespor ve Kanlıcaspor takımlarının altyapı sporcuları ve spor okulları öğrencilerinin, hentbolu ve geniş kitlerle ile yayma amacı ile yaptıkları gösteri müsabakası izleyenlerden büyük ilgi gördü.

Takımların kendi aralarında yaptıkları maçların yanı sıra ilk kez hentbol topunu alan çocukların heyecanları gözlerden kaçmadı.

Beykoz İlçesinin minik sporcularının bu etkinliğine velilerinden de büyük ilgi vardı. Etkinlik sonrasında pek çok izleyen ise bu spor dalı ile ilgili antrenörlerden bilgi alırken kendi çocuklarının da bu spor dalına yönelebilmesi için müracaat yapma düşüncesinde olduklarını ifade ettiler.

Beykoz Belediyespor Kulübü Sportif Direktörü Akın Yenigün, Tarihi Beykoz Çayırında düzenlenen etkinliğin bir ilk olma özelliğinde olmasının gurur verici olduğunu söylerken, “Biz Kulüp olarak bu işe bir sosyal sorumluluk düşüncesi ile bakıyoruz. Beykoz’da bu anlamda güzel bir farkındalık oluşturduğumuz düşüncesindeyiz. Bu güne değin ilçemizden yüzlerce çocuğa bu sporu tanıttık, antrenmanlara dahil ettik ve kurulan takımlar ile altyapı liglerinde oynattık. Bu spor dalında ülkemizde marka olan kulüplerden biri olmak istiyoruz. Tarihi Beykoz Çayırında ilk kez canlı, birebir hentbol sporu ile tanışan çocukların, hentbol altyapı takım sporcuları ile yapmış oldukları maç ve etkinlik büyük bir ilgi çekti. Bu seneki festivale renk kattığımız düşüncesindeyiz. Festival süresince birkaç kez daha yeşil çimlerde yerimizi alacağız” şeklinde konuştu.

Beykoz Belediyespor Kulüp Başkanı ve Aynı Zamanda Beykoz Belediyesi Başkan Yardımcısı olan Salim Öztürk ise Tarihi Beykoz Çayırındaki Festivale, Hentbol Takımları ile katılım sağlayarak güzel bir görüntünün oluşmasını sağladıklarını ifade etti.

Başkan Öztürk, “Beykoz Belediyespor Hentbol Takımı A Takım düzeyinde hedefi olan bir takım ve bunun yanı sıra ciddi anlamda bu spora ilgi duyan çocuklarımıza kapı araladı. Ben başta Beykoz Belediye Başkanımız Yücel Çelikbilek olmak üzere , A Takım Sporcularımıza, A ve Alt Yapı Takımlar Antrenörlerimize bu etkinliğe katılım sağlayıp, destek verdikleri için ayrı, ayrı teşekkürlerimi iletmek isterim” diye konuştu.

Spor Servisi

 

Anahtar Kelimeler: Çim hentbolu, Beykoz

reklam

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"