Beykoz Çayır Festivali bu yılda yapılmayacak

  • 0
  • 10174

Son haftalarda art arda gelen acı haberlerin ardından duyarlı Beykoz Halkı'nın eğlence düzenlemesi beklenemezdi

Son iki yıldır yaz aylarında ülke dışından gelen acı haberler, Türkiye'de yaşayan vatandaşlarımızı da derinden etkilemişti. Komşu ülkelerde yaşayan insanların can vermesi ve acı çekmesi karşısında sessiz kalmak istemeyen Beykoz Belediyesi, her yıl düzenli olarak programa aldığı Beykoz Festivali'ni iptal etmişti. Bu yıl ise önce Şanlıurfa Suruç ilçesinde meydana gelen patlamayla 32 genç vatandaşımızın can vermesi ve ardından da onursuz tuzaklarla kolluk ve askeri personellerimizin şehit edilmesi, bir kez daha iptalleri gündeme getirdi. Beykoz'da faaliyet gösteren STK'ları bir araya getiren toplantıda Belediye Başkan Yardımcısı Muharrem Kaşıtoğlu, bugün festivallerin 2015 yılı için de iptal edildiğini bildirdi. Öte yandan toplantı sırasında Beykoz STK'larının Belediye'nin bu kararına tam destek verdiği öğrenildi.

‘Halk, Belediye’ye tam destek verdi’

Beykoz Çayır Festivali, bir karnaval havasında her yıl binlerce Beykozluyu, şarkı ve türkülerle bir araya getirmekteydi. Son derece eğlenceli geçen festivallerde, ülke çapında tanınan ve sevilen ünlü isimlere de yer verilmekteydi. Beykoz Belediyesi tarafından organize edilen festivaller, ücretsiz bir şekilde vatandaşlarla sanatçıları buluşturması açısından son derece dikkat çekiciydi. Dar gelirli vatandaşlar, aileleriyle çoluk çocuk, bu festivallerde eğlenmekteydi. Ancak her yıl yaz aylarında ülke içi ve ülke dışında meydana gelen olaylar, festival konusunda alınan kararlarda yetkilileri bir kez daha düşünmeye sevk etti.

Zor bir kararın altına imza atan yetkililer, bu konudaki en büyük desteği de yine Beykoz Halkı'ndan aldı. Hemen tüm iptallerde olduğu gibi bu yılki iptallerde de hem ilçe STK'ları hem de Beykozlu vatandaşlar, konunun ve durumun bilincindeydi. Beykoz Belediyesi'nin aldığı kararlara Beykoz Halkı tam destek verdi.

Öte yandan, toplu sünnet ve toplu nikah programalrının yapılacağı bildirildi...

Haber Merkezi

Renkli yarış Beykoz’dan başladı
Önceki Renkli yarış Beykoz’dan başladı
SP Adayı Beykoz'da seçim sürecini değerlendirdi
Sonraki SP Adayı Beykoz'da seçim sürecini değerlendirdi
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz