Beykoz Çavuşbaşında karış karış Kovid-19 denetimi

  • 17.09.2020 13:52
  • Güncelleme: 17.09.2020 13:52
  • Okunma: 3927 kez
  • Yorum: 0
İçişleri Bakanlığı genelgesiyle, Beykoz Kaymakamı ve beraberindekiler Çavuşbaşı bölgesinde Kovid-19 denetimi yaptı.
Beykoz Çavuşbaşında karış karış Kovid-19 denetimi

Yapılan denetimler sırasında vatandaşlar Beykoz Kaymakamı Esengül Korkmaz Çiçekli'ye ilgi gösterirken, bazı işletmelerde hijyen maddelerinin eksikliğiyle ilgili uyarılar yapıldı.

Beykoz Kaymakamı Esengül Korkmaz Çiçekli, Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı Feruz Kutsal ile kolluk kuvvetleri Beykoz'daki kafeterya ve işletmelerde Kovid-19 tedbirlerini denetledi.

Genç bir kadının Çavuşbaşı Merkez'deki otobüs durağının insanların canını tehlikeye atacak şekilde olduğu noktasındaki ifadeleri üzerine Kaymakam Çiçekli, düzeltilmesi ve gereğinin yapılması için Başkan Yardımcısı Kutsal'dan rica da bulundu.

Sağlık Bakanlığı tarafından uyulması gereken kurallara uyulup uyulmadığı denetlenirken, genel olarak tedbirlere uyulduğu görüldü.

Beykoz Kaymakamı Esengül Korkmaz Çiçekli, denetimler sırasında vatandaşlara tedbirlerde ısrarcı olması noktasında ısrarcı olmalarını tavsiye ederek, Beykoz genelinde tedbirlere uymada sorun yaşanmadığını söyledi.

Çiçekli gazetecilere yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

"Vatandaşın ekseriyeti uyuyor, uymayanları da biz uyarıyoruz. Çavuşbaşındayız bu hafta da belediyemizle beraber her hafta bir mekan belirliyoruz. Restoranlar, kafeler, işletmeler, yoldan geçen vatandaşlar herkesi bu duruma yeni normale adapte olmaya çağırıyoruz. Beykoz'da gördüğümüz kadarıyla vatandaşlar kurallara uyuyor."

Halka açık kafeteryalarda dezenfektanları da kontrol eden ekipler, işletme sahiplerini de uyararak maskesiz müşteri kabul etmemeleri konusunda uyarılarda bulundu.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Haberleri, Çavuşbaşı, Denetim

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz