Beykoz Çavuşbaşı’ndaki cinayetin sırrı çözüldü

  • Güncelleme: 23.04.2020 22:25
  • Okunma: 20631 kez
  • Yorum: 1
Beykoz Çavuşbaşı'nda silahla vurulmuş halde bulunan Ali İsmet Vural'ın uyuşturucu satışından kaynaklanan anlaşmazlık nedeniyle öldürüldüğü ortaya çıktı.
Beykoz Çavuşbaşı’ndaki cinayetin sırrı çözüldü

Polis, Vural'ın cebinden çıkan yakıt fişinden yola çıkarak çete üyelerini tek tek gözaltına alırken, azmettirici Ü.Ü, uyuşturucu satışından kaynaklanan anlaşmazlık üzerine 2 bin TL vererek Vural'ı İ.D'ye öldürttüğünü itiraf etti.

Hekimbaşı Atık Kontrol Merkezi'nde görevli bir temizlik işçisi, geçtiğimiz Perşembe günü sabah saatlerinde, Çavuşbaşı Baklacı Mahallesi Çeçenistan Caddesi üzerinde yerde yatan bir kişi gördü.

İşçi polisi arayarak yerde yatan kişinin hareket etmediğini söyledi. Beykoz İlçe Emniyet Müdürlüğü ve Olay Yeri İnceleme ekipleri olay yerine gittiklerinde yaptıkları incelemede, yüzü ve ensesinden vurulan kişinin öldüğünü ve adının Ali İsmet Vural olduğunu belirledi. Yapılan üst aramasında cebinde bir akaryakıt istasyonuna ait fiş bulundu. Polis fişteki plakanın kiralanan bir araç olduğunu belirleyerek kiralayan şirkete gitti. Polis aracın V.A adlı kişiye kiralandığını, aracın arıza yapması nedeniyle başka bir araçla değiştirildiği belirledi. V.A, araç değiştirme bahanesiyle arandığında çağrılan yere geldi. V.A gözaltına alınırken, geldiği araçta bulunan ve olayla bağlantıları olduğu belirlenen B.K ve E.K. da yakalandı.

V.A, yapılan sorgusunda Ali İsmet Vural'ı geçtiğimiz Çarşamba günü saat 22.00 sıralarında Ümraniye'de bir pansiyondan aldığını ve Ü.Ü adlı kişiye teslim ettiğini söyledi. Ü.Ü adlı kişinin yakalanması için çalışma sürerken, kurşunlanmış ve içerisinde kan olan bir araç bulundu. Kiralık olduğu belirlenen aracı Ü.Ü'nün geçtiğimiz Pazartesi günü kiraladığı tespit edildi. Aracın GPS kaydında, aracın cesedin bulunduğu caddeden geçtiği ve bir süre cesedin bulunduğu alanda bekleme yaptığı tespit edildi. Beykoz Araştırma Büro Ekipleri, araştırmalarını derinleştirerek Ü.Ü'yü Ümraniye'de gözaltına aldı.

Haber Merkezi