Beykoz Çavuşbaşı’nda yıkımı vatandaş kendisi yaptı

  • 0
  • 9963
Beykoz Çavuşbaşı’nda yıkımı vatandaş kendisi yaptı

Beykoz Belediyesi yıkım yapmak üzere gitmiş olduğu Çavuşbaşı’nda vatandaş engeliyle karşılaştı.

Çavuşbaşı’nda Cengiz Demirtaş ve Hüseyin Bektaş’a ait kısmı uzantıları yıkmaya giden Beykoz Belediyesi Zabıta ekipleri ile vatandaşlar arasında gerginlik yaşandı. Muhtar Hayrettin Şenol ve emniyet güçlerinin duruma müdahale etmesi sonucu olaylar yatıştırılırken, vatandaşlar belediyenin yıkım yapacağı yerleri kendileri yıktı.

Alınan bilgiye göre Beykoz Belediyesi Zabıta ekipleri, Çavuşbaşı Çengeldere Mahallesi’nde, Cengiz Demirtaş’ın ahşap ofisine izin alarak yapmış olduğu tadilatı ve Merkez Mahallesi’nde 3 yıl önce dükkânlar üzerine yapılan demir uzantıları yıkmak istedi.

Bunun üzerine zabıta ekipleri ve vatandaşlar arasında gerginlik yaşandı. Demir uzantıların yıkılacağı söylenen alanda daha sonra dükkânlarında yıkılacağının söylenmesi vatandaşları iyice gerginleştirdi.

Ortamın gerilmesi tedirginliğe neden olurken, yine muhtar Hayrettin Şenol’un müdahalesi sonucu zabıta ekipleri koruma altına alınırken, ortamın gerileceği endişesiyle emniyet güçlerinden destek istendi.

Emniyet güçlerinin olay yerine gelmesiyle ortam yerini sükûnete bırakırken, vatandaşlar yıkılması planlanan yerleri kendileri yıktı.

Beykoz’da bu tarz yıkımların devam edeceği ve CİMER ve Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na yapılan şikâyetler sonucunda yıkımların gerçekleştirildiği öğrenildi.

Haber Merkezi

  

Montrö neden geçerli… Nasıl delinebilir?
Önceki Montrö neden geçerli… Nasıl delinebilir?
İstanbul Valisinin Beykoz mesaisi
Sonraki İstanbul Valisinin Beykoz mesaisi