Beykoz Çavuşbaşı'nda Koronavirüs Mezarlığı'na tepki

  • Güncelleme: 25.03.2020 20:30
  • Okunma: 91081 kez
  • Yorum: 4
İstanbul Valiliği, yaşanan olağanüstü durum nedeniyle İBB'den mezarlık yeri tahsis etmesini istedi. İBB'de Beykoz Çavuşbaşı'nda bir bölgeyi tahsis etti.
Beykoz Çavuşbaşı'nda Koronavirüs Mezarlığı'na tepki

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Koronavirüs nedeniyle vefat edenlerin defin edilmesi için Çavuşbaşı Baklacı Mahallesi'nde bir bölgeyi mezarlık yeri olarak belirledi.

Bu durum bölge halkında tedirginliğe neden olurken, yerleşim yerine yakın bir bölge olduğu içinde tepkilere neden oldu.

Çavuşbaşı Baklacı Mahallesi Muhtarı Mustafa Yıldırım, bu alanın mezarlık olarak tahsis edilmesinin çok yanlış bir şey olduğunu ve yerleşim yerine yakın bir bölgenin tercih edilmesinin başka sorunlara yol açabileceğini söyledi.

Öte yandan Muhtar Yıldırım, AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Muhammed Hanefi Dilmaç ve CHP Beykoz İlçe Başkanı Aydın Düzgün kanalıyla İBB ile irtibat kurulduğunu ve bu definler için daha uzak bir bölgenin tercih edilmesi gerektiğinin ilgili makamlara iletildiğini kaydetti.

Yıldırım, "Anadolu Yakası'nda ölen hastalar için Baklacı Mahallesine mezarlık yapıldı. Ormanın içerisine yapıldı ve ağaçlar kesildi, kesiliyor. Bu bölge otobana çok yakın ayrıca Beykoz, Çekmeköy ve Ümraniye'nin birleştiği bir yer. Vatandaşımız bu mezarlığı burada istemiyor." dedi.

Çavuşbaşı ve Çekmeköy'un sınır noktasında tahsis edilen mezarlık yerine definlerin başladığı ve bugün 10-15 arası definin yapıldığı belirtilirken, yine yer açma işleminin devam ettiği bilgisi verildi.

Öte yandan defin işlemi sırasında kullanılan eldiven ve maskelerin ulu orta sağa sola atılması da başka bir tehlikeye yol açabileceği belirtilirken, kullanılan ekipmanların ortalıkta bırakıldığı görüldü.

Haber Merkezi

Yorumlar (4 Yorum)

Nurcan (9 ay önce)

Nisan 24 korana virüsü canımdan çok sevdıgın dedemi bizden aldı senı çok seviyorum dedem bizi yıktın yıktın cekmeköy çavuş başı dedeme sahip çık

TC Samsun (1 yıl önce)

Hahaaa Türk işi

seda acarlaroğlu (1 yıl önce)

kavacıkta işim olduğu için çavuşbaşına taşındım.kavacığa 4 -5 dakika uzaklıkta ve çekmeköy ümraniyeyede aynı şekilde kısa mesafede oturduğum semt köy değil istanbulun daha modern seyrek tarzda evlerin villaların olduğu bir muhit.33 yıllık bir istanbullu olarak istanbulda okadar ıssız yerleşim alanından uzak yerler varken bu virüslü hayatını kaybedenleri buraya gömenler vatan hainidir.neden vatan hainidir????? çünkü bu hayatını kaybedenler toplu gömülüyor aile mezarlığı yok demekki tehlike arz ediyor.böyle bir tehlikeyi yerleşim yerine gömen insan ben m ülkemde yetki görev verilmesini bırakın YAŞAMASIN! Ey Türk halkı artık uyanma zamanı biz halktan daha güçlü kimse yok bu pisliği yapanları topluma nasıl bir kafa yapısında olduğunu göstermemiz gerekli.

Fatih Yavuz (1 yıl önce)

Herşey Çok Güzel Olacak EKO nerdesin. Tatildemisin. Gel şu işe el at. Ah ah nerden geldin başımıza. Cenazeleri gömmüşler eldivenler,maskeler yerlerde. Nasıl olucak böyle. İstanbul da başka yermi yok? Yerleşim yerinin dibine mezarlık yapılıyor. Ah ah basiretli yöneticiler işini bilen personeller aranıyor! Tabi varsa. Vesselam...

Yorum Yaz