Güncel

Beykoz Çavuşbaşı’nda hırsızlık kol geziyor

Beykoz Çavuşbaşı’nda hırsızlık kol geziyor
14.04.2018 13:11
| | |
9683

Video galeri

Beykoz Çavuşbaşı Çengeldere Mahallesi’ndeki tekstil fabrikasına giren hırsızlar güvenlik kamerasına yansıdı.

Beykoz'da bir tekstil fabrikasına giren hırsızlar 35 kilo ağırlığındaki 110 adet iplik makarasını çaldı.

Yaklaşık 100 bin lira değerindeki makaraları çalan hırsızlar kayıplara karışırken, soygun anı güvenlik kameraları tarafından kaydedildi.

Hırsızlık olayı geçtiğimiz hafta Çengeldere Mahallesi'ndeki bir tekstil fabrikasında meydana geldi. Sabah saatlerinde bir minibüs ile gelen soyguncular fabrikanın girişinde durdu. Soygunculardan biri elindeki levye ile kapıyı açmaya çalışırken diğerleri de gözcülük yaptı. Kısa sürede kapıyı açan hırsızlar fabrikanın içindeki 110 adet iplik makarasını minibüse yükledi. Soyguncuları kayıplara karışırken ertesi gün fabrikaya gelen alışanlar hırsızlık olayını fark ederek polise haber verdi. Güvenlik kamera görüntülerini inceleyen polis ekipleri hırsızları yakalamak için çalışma başlattı.

“Kumaşı bırakıp makaraları almaya başlıyorlar”

İşyeri sahibi Hamdi Kolay, "Aşağıdaki firmanın kapısını açamayınca buraya geliyorlar. Burada kapıyı levye ile 1 dakika içerinde açarak içeri giriyorlar. İçeri girince kumaşlarımızdan bir kısmını alıyor. Tekstil makaralarımızı görünce kumaşı bırakıp makaraları almaya başlıyorlar. Çaldıkları makaraları araçlarına yüklüyorlar. Her makara 35 kilogram civarında. 110 makara alıp götürmüşler. Maliyetini 100 bini geçiyor" diye konuştu

 “Soygun güvenlik kamerasında”

Tekstil fabrikasındaki soygun iş yeri kamerası tarafından görüntülendi. Görüntülerde minibüsle gelen soyguncular fabrikanın girişinde duruyor. Araçtan inen bir soyguncu kapıyı açıyor. Diğer soyguncular da fabrikaya girerek çaldıklarını minibüse yüklüyor. Yoldan geçen bir aracı gören soyguncu minibüsü kapıya sıfır yaklaştırarak soyguna devam ediyor. Soyguncular bir süre sonra fabrikadan ayrılıyor.

Haber Merkezi

 

Anahtar Kelimeler: Beykoz Haberleri, Çavuşbaşı, Çengeldere, Hırsızlık

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"