Beykoz Çavuşbaşı’nda havza sorunu aşılıyor

  • 05.12.2018 16:33
  • Güncelleme: 14.02.2022 15:16
  • Okunma: 11971 kez
  • Yorum: 8
Beykoz Belediyesi’nden yapılan açıklamada, Çavuşbaşı’nda imar planlarının yapımına engel teşkil eden havza sorununun aşıldığı kaydedildi.
Beykoz Çavuşbaşı’nda havza sorunu aşılıyor

Çavuşbaşı Mevkii Elmalı havzası imar planları sorunu İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Beykoz Belediyesi ve İSKİ’nin ortak gayret ve çalışmalarıyla çözülüyor, imar planı çalışmaları yakında başlıyor.

Beykoz Belediyesi’nin bölgenin havza sorununu aşmak üzere akil insanlar, kanaat önderleri, sivil toplum kuruluşları, muhtarlar ve bilim adamlarının iştirakiyle tertiplediği “Ortak Akıl Çalıştayı” meyvelerini verdi.

“Ortak Akıl Çalıştayı”ndan çıkan rapor ve görüşlerle İBB ve İSKİ’ye başvuran Beykoz Belediyesi’nin girişimleriyle, bilimsel çalışmalar neticesinde İSKİ yönetmeliğine “özel hüküm” geliyor. Mutlak alan (0-300 m bandı) için baraj üzerinde kurulacak tertip bendiyle Çavuşbaşı’nda artık imar planları başlatılacak.  

İSKİ Genel Müdürü Fatih Turan’ın ev sahipliğinde Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, AK Parti İlçe Başkanı Hanefi Dilmaç, Beykoz Belediyesi Teknik Başkan Yardımcısı Dr. Eyüp Salih Elmas ve proje ekibiyle yapılan toplantıda havza sorununun çözümüne ilişkin çalışmalar ve gelinen son nokta değerlendirildi.

İSKİ yönetmeliğine getirilecek “özel hüküm”, İBB Meclisi ve Tarım ve Orman Bakanlığı’ndan onaylandıktan sonra yürürlüğe girecek ve ardından Beykoz Belediyesi bölgenin imar planı çalışmalarına başlayacak.  

Haber Merkezi

Yorumlar (8 Yorum)

samet (4 yıl önce)

Beykoz da kim aday olursa 1 yıl içinde imar sorununu bitireceğim bitiremezsem görevimden istifa ederim sözünü vermeli yoksa bu halk gereyini yapar.

Deniz (4 yıl önce)

Her seçim öncesi aynı terane..Artık yemez.

Burhan Aydoğan (4 yıl önce)

İmar böyle oluyorduda bu zamana kadar niye beklenir yine biz bunu yemiş olalım ama seçim gününe kadar gerçekleşir ise başımız üstün de yeri var yok geçmişteki gibi aldatmaya yönelik se onlar aldanırlar Hesabı olanın üzerin de bir hesap yapan vardır o hesap yapanların en hayırlısıdır vesselam

kenan (4 yıl önce)

hizmetle dolu 10 yılımız---helalllllllllllllllllllllllllll

emine okutan (4 yıl önce)

her seçim kandımaca diye yazan karaktersiz herifler 2014 te herkesi tapu sahibi yapacağız dedi adamlar yapmadılar mı!!!! 2b arazilerini 3 liraya alıp satmaya gelince 10 lirayı beğenmiyorsunuz. yazıklar olsun!!! bir masada Hanefi Dilmaç oturuyor ise o masadan bile isteye asla Beykozlunun aleyhine bir iş çıkmaz!!!! Vallahi de samimiyet kazanacak Billahi de samimiyet kazanacak!

Murat Turk (4 yıl önce)

Ak parti'li kardesler palavralar ile bir secim daha alalim isterler....

yavuz (4 yıl önce)

köylerin imar sorunlarına da çavuşbaşına gösterdiğiniz ilginin onda birini gösterseniz

Hasan Tas (4 yıl önce)

Yerseniz artık. Her secim oncesi aldatama kandırmaca, secimden sonra yapılan tek şey adam kayırma, rusvet, para tırtıklama ve görünürde sokak ismi değiştirme. Belediyenin yaptigi icraatlar bundan ibaret. Yazık oluyor Ak Partiye. Bu tur ise yaramaz adamlar yüzünden nerelere geldik.

Yorum Yaz