Beykoz Çavuşbaşı'na yüzme havuzu yapılıyor

  • 27.08.2021 11:53
  • Güncelleme: 27.08.2021 11:54
  • Okunma: 5315 kez
  • Yorum: 1
Beykoz Belediyesi'nin arasında daha önce ilçe sakinlerine söz verilen, yarı olimpik "Çavuşbaşı Kapalı Yüzme Havuzu"nun inşası başlıyor.
Beykoz Çavuşbaşı'na yüzme havuzu yapılıyor

Çavuşbaşı sakinleri, Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın’ın söz verdiği park bahçelerden eğitime, sağlıktan hizmet binasına yaşam standartlarını artıracak kent hizmetlerine birer birer kavuşuyor.

Beykoz Belediyesi tarafından Çavuşbaşı’na geçen yıl kazandırılan çok amaçlı meydan vepark alanı ile BEYSEM kurs merkezinin ardından ilçe sakinlerinin ihtiyaç duyduğu yarı olimpik kapalı yüzme havuzunun inşası da başlıyor.

İlçe sakinlerininspor olanaklarını artırmak üzere hizmete alınacak yatırımla kadınlar, özellikle çocuk ve gençler kendi yaşadıkları bölgede uluslararası standartlara sahip modern bir tesiste kolayca spor yapacak.

Çavuşbaşı sakinleri yeni yapılan yüzme havuzunda günlük spor ihtiyaçlarını karşılarken çocuk ve gençlere yönelik verilecek profesyonel eğitimlerle geleceğin yıldız sporcuları da ilçeden çıkacak.

Çiftlik Mahallesi’nde 2 bin 980 m²’lik alan üzerinde kurulacak tesiste, 312,5 m²’lik 5 kulvarlı yarı olimpik yüzme havuzu, 49 m²’lik rehabilitasyon havuzu, 28 m²’lik çırpınma havuzu, 245 m²’lik soyunma alanı, 100 m²’lik kafeterya, 50 m² tribün, 100 m² fuaye, 280 m² spor salonu, duş ve tuvaletler yer alıyor.

Kapalı yüzme havuzunun yapılmasıyla Çavuşbaşı, belediye hizmet binası, çok amaçlı meydan ve parkın yer aldığı nitelikli bir yaşam alanına kavuşacak.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz, Çavuşbaşı, Vaat, Havuz

Yorumlar (1 Yorum)

Selçuk (11 ay önce)

Çavuşbaşının neresine yapılacak

Yorum Yaz