Beykoz Çavuşbaşı bölgesinin imarında yeni gelişme

  • 15
  • 19575
Beykoz Çavuşbaşı bölgesinin imarında yeni gelişme
Beykoz Çavuşbaşı bölgesinin imarında yeni gelişme

Resmi Gazete'de bugün yer alan Tabiat Varlıklarını Koruma Genel Müdürlüğü Beykoz Çavuşbaşı ile ilgili bir karar aldı.

Resmi Gazete'de bugün yayınlanan karara göre Beykoz'daki Çavuşbaşı bölgesi ile Görele Mahallesi'nin "SİT derecelendirmesi" tamamlanarak "Doğal-SİT, nitelikli koruma alanı" ilan edildi.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Tabiat Varlıklarını Koruma Genel Müdürlüğünün aldığı kararda, "bakanlık makamının 25.11.2020 tarihli 252074 sayılı OLUR'u ile "Doğal Sit-Nitelikli Doğal Koruma Alanı" ve "Doğal Sit-Sürdürülebilir Koruma ve Kontrollü Kullanım Alanı" olarak tescillenmiş olup "Doğal Sit Kesin Korunacak Hassas Alan" kısmına ait tescil işlemleri devam etmektedir." ifadeleri kullanıldı.

"İmar sürecinde önemli bir aşamaya gelindi"

Karar sonrası açıklama yapan Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, ilgi ve desteklerinden dolayı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum'a teşekkür etti.

Aydın, "Çavuşbaşı bölgesi ile Görele mahallemizin “Sit Derecelendirmesi” bugün Resmî Gazete’de yayımlandı. Böylece hem doğamız kesin bir şekilde koruma altına alındı, hem de bu bölgedeki hemşehrilerimiz için uzun süredir üzerinde çalıştığımız imar sürecinde önemli bir aşamaya gelindi. Beykoz’umuz için hayırlı olsun." dedi.

Haber Merkezi

Beykoz'da babanın kızına tecavüz ettiği iddiası
Önceki Beykoz'da babanın kızına tecavüz ettiği iddiası
Can Ataklı’dan Hamzaçebi’ye tepki, Köseler’e övgü
Sonraki Can Ataklı’dan Hamzaçebi’ye tepki, Köseler’e övgü