Beykoz Çanakkale sınavını geçemedi

  • 0
  • 14015
Beykoz Çanakkale sınavını geçemedi
Beykoz Çanakkale sınavını geçemedi
Beykoz Çanakkale sınavını geçemedi
Beykoz Çanakkale sınavını geçemedi

Beykoz'daki 8 sivil toplum örgütünün ortaklaşa düzenlediği Çanakkale Yürüyüşü'ne vatandaşlar ilgi göstermezken, siyasilerde yürüyüşü fırsat telakki etti.

Çanakkale'deki şehitleri anmak üzere Beykoz'da 8 sivil toplum örgütü güç birliği yaptı. 18 Mart günü, saat 19.00’da Beykoz On Çeşme önünde binlerce insanın toplanması bekleniyordu. Siyasetten uzakta sivil ve halka ait bir yürüyüş olacaktı. Olmadı... Hepi topu200 civarında Beykozlu gelmişti. Beykoz Belediyesi'nin önündeki alana giremeyen tır trafiği kilitledi. Öte yandan bazı siyasiler 'fırsat' olarak gördükleri etkinliğe gençlik kollarıyla birlikte geldiler. Uzun süre bekleyişin ardından konuşmacılardan kendisine sıra gelmeyenBeykoz Kaymakamı Süleyman Erdoğan, buruk bir şekilde alanı terk etti.

Çanakkale anısına düzenlenen etkinliğe Acarkent Rotary KulübüAcarkent Musiki DerneğiTrakyalılar DerneğiMuhtarlar DerneğiBeykozlu Giresunlular Derneği,Beykoz Konakları VakfıRiva Kültür Derneği ve Omurilik Felçliler Derneği Beykoz Şubesi katıldı. Büyük umutlarla duyurusu yapılan yürüyüşe katılım, beklentinin altında kaldı. Kimi siyasiler ise günden medet umarcasına gençlik komisyonlarını da yanlarına alarak kalabalığın arasına karıştı. Saygı duruşunda en ön sırayı, protokolü işgal eden siyasilerin, etkinliği kendi kaynaklarıyla düzenliyor gibi objektiflere poz verdi.

Beykoz On Çeşme önünde toplanarak onlarca meşale yakan sivil toplum örgütü mensupları, ağır adımlarla tırın ardında yürüyerek, Beykoz Belediyesi önündeki alana,Atatürk Anıtı'na geldi. Burada önce 1 dakikalık saygı duruşunda bulunan Beykozlular,Çanakkale Şehitleri'ni andıktan sonra hep bir ağızdan İstiklâl Marşı'nı okudu.

Daha sonra tırın önünde biriken kalabalık, Çanakkale konulu kısa bir slayt gösterisini izledi. Çanakkale ile ilgili günün anlam ve önemini belirten konuşma yapan BEDES Başkanı Gülay Demirel ve Giresunlular Derneği Başkanı Hasan Karakaya'nın ardından kürsüye Beykoz Kaymakamı Süleyman Erdoğan davet edildi. Ancak programın başından itibaren söz verilmesini bekleyen Erdoğan, alandan aracıyla ayrılmak üzere çoktan hareket etmişti.

Bir Çanakkale sınavı, bir Sivil Toplum sınavı da böylece zayıf notla tamamlanmış oldu. Beykoz, halkıyla ve sivil toplum kuruluşlarıyla 18 Mart'ta sınıfta kaldı.

Günden istifade etmeye çalışan siyasilerin pişkinliğiyse gece sonunda yanlarına kâr kaldı.

Haber Merkezi

Otağtepe’de yangın korkusu yaşandı
Önceki Otağtepe’de yangın korkusu yaşandı
AK Parti Beykoz İlçe Başkanı 2 ay sonra sokağa çıktı
Sonraki AK Parti Beykoz İlçe Başkanı 2 ay sonra sokağa çıktı
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz