Yaşam

Beykoz camileri bayram namazı için doldu taştı

Beykoz camileri bayram namazı için doldu taştı
17.07.2015 12:49
| | |
6825

Video galeri

Dost Beykoz, Ramazan Bayramı'nın 1. gününde Kavacık Hasan Yavuz Cami'nde vatandaşların bayram sevincini paylaştı.

Sultan Ramazan, tüm dünyada olduğu gibi Beykoz'da da güzelliklerle, barışla, hoşgörüyle karşılandı ve sevgiyle uğurlandı. Ramazan Bayramı'nın 1. gününde Beykozlular, sabahın erken saatlerinden itibaren camilere gelerek, önce bayram namazını kıldı, ardından da birbirleriyle kucaklaştı. Dost Beykoz, Kavacık Hasan Yavuz Cami'nde Beykozluların bayramlaşma sevincine tanıklık etti ve bayram mutluluğunu görüntüledi.

Beykozlu babalar, yanlarına çocuklarını da alarak, günün erken saatlerinden itibaren camilere akın etti. Bayram namazı için sabah saatlerinde yola çıkan vatandaşlar, saat 06.31 itibariyle sabah namazı için rükûda durdular. Cami imamlarının okuduğu ayetlerle 'vacip' olan sabah namazını kılan Beykozlular, ardından tüm dünyadaki Müslümanlar ve çocukluğunu yaşayamayan çocuklar için ellerini semaya kaldırdılar. Duanın ardından içtenlikle 'Âmin' denildi ve bu ses caminin duvarlarında yankı buldu.

‘Evsiz vatandaşlar, camiye yardım toplanan yerde Allah rızası için el açtı’

Hasan Yavuz Cami'ne yürüme engelli vatandaşlar da tekerlekli sandalyesiyle geldi ve oturdukları yerden Bayram Namazı'nda cemaate eşlik etti. Cami çıkışında ise hem camiye yardım toplandı hem de çok sayıda evsiz vatandaş, Beykozluların gönlünden kopacak birkaç lira için el açtı. Cami avlusunda toplanan Beykozlular, burada ayrıca hem bayramlaştı hem de uzun süre sohbet etti.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Haber Gazetesi, Ramazan Bayramı, Namaz, Kavacık, Hasan Yavuz Camii

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"