Ekonomi

Beykoz Camcılığı Kuzey Kıbrıs'ta ilgi gördü

Beykoz Camcılığı Kuzey Kıbrıs'ta ilgi gördü
05.04.2018 17:13
| | |
3415

Kuzey Kıbrıs’ta İskele Belediyesi’nin bu yıl 3.’sünü düzenlediği “Kültürlerin Kaynaşması Etkinliği”nde Beykoz camcılığı yoğun ilgi gördü.

100’ü aşkın stantta Türkiye ve Dünya’dan kültürleri buluşturdu. Beykoz Belediyesi’ne ayrılan stantta ilçenin köklü camcılık geleneği tanıtıldı. 

1 Nisan’da İskele Çarşı Merkezi’nde gün boyu düzenlenen İran’dan Nijerya’ya kadar dünya kültürlerinin el sanatları ile lezzetlerinin sergilendiği etkinliği üst düzey devlet erkânı takip etti.

Açılış konuşmasını İskele Belediye Başkanı Hasan Sadıkoğlu’nun yaptığı programda  sırasıyla Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu, Milli Eğitim Bakanı Cemal Özyiğit, 3. Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, Başbakan Tufan Erhürman ve Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı da birer konuşma yaptı. 

İskele Belediye Başkanı Hasan Sadıkoğlu konuşmasında ‘Sev seversen güzel Seversin Kıbrıs’ sloganıyla bu yıl 3.’sünü düzenledikleri etkinlikle bu yıl da ay yıldızlı bayraklarımızın altında aynı havayı solumayı başarmanın, kültürleri,  buluşturmanın haklı gururunu, heyecanını ve mutluluğunu yaşadıklarını ifade etti.

Cumhurbaşkanı Akıncı ve İskele Belediye Başkanı Sadıkoğlu Beykoz standını gezdi

3. Kültürlerin Kaynaşması Etkinliğinde kardeş belediyeler Beykoz ile Pendik Belediyeleri de stant kurdu.  Cama hayat veren, sihirli ellerin yer aldığı Beykoz Standının misafirleri de gün boyu eksilmedi. İlk ziyaretçileri ise KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı ve İskele Belediye Başkanı Hasan Sadıkoğlu oldu. Eşleri ile birlikte Beykoz standını ziyaret eden Akıncı ve Sadıkoğlu, cam sanatı hakkında da bilgi aldı.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Haberleri, Kuzey Kıbrıs, İskele Belediyesi, Cam, Kültürlerin Kaynaşması Etkinliği

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"