Beykoz Cam Ocağı'nda yılbaşı gösterisi yapıldı

  • 14.12.2015 23:51
  • Güncelleme: 19.12.2015 17:41
  • Okunma: 22753 kez
  • Yorum: 0
Beykoz Öğümce'deki Cam Ocağı Vakfı Yılbaşı Şenliği'ne yerli ve yabancı yüzlerce turist akın etti.
Beykoz Cam Ocağı'nda yılbaşı gösterisi yapıldı

Beykoz Öğümce'deki Cam Ocağı Vakfı Yılbaşı Şenliği'ne yerli ve yabancı yüzlerce turist akın etti.

İlçe sınırları içerisindeki fabrikaların kapanmasının ardından yüzünü turizme çeviren Beykoz, bu kulvarda emin adımlarla ilerlemeye devam ediyor. Yılda 2 kez gerçekleştirilen Cam Ocağı Vakfı Şenlikleri'nden ilki olan Yılbaşı Şenliği, yerli ve yabancı yüzlerce turisti Beykoz'a çekti. Beykozlu cam ustalarının hem eğlendirici hem de öğretici gösterilerini izleyen konuklar, atölye içerisinde bulunan tezgâhlardan da çok güzel hediyelikler seçti. Dost Beykoz'a özel olarak açıklamalarda bulunan Cam Ocağı Vakfı Genel Müdürü Hakan Kanca, "Bugün burada 1000'in üzerinde bir katılım bekliyoruz. Dostlarımız sağ olsunlar, burada elde ettikleri geliri, üniversite öğrencilerine burs olarak veriyor. Camekan adını verdiğimiz bu yerde ayrıca, öğrencilerimiz kendi ürettiklerini de satıp kendilerine harçlık çıkartabiliyorlar" şeklinde konuştu.

Cam Ocağı Vakfı tarafından yeni yıla özel hazırlanan Yılbaşı Şenliği, Beykoz Öğümce'de Köyiçi Caddesi'ndeki Cam Ocağı'nda gerçekleştirildi. Yerli ve yabancı yüzlerce turistin takip ettiği şenlikte konuklar, kolay kolay unutamayacakları bir gün geçirdi. Cam Ocağı Vakfı'na katkı sağlamak amacıyla gerçekleştirilen şenlikten elde edilen gelirin, üniversite öğrencilerine burs olarak verileceği öğrenildi.

Beykoz Belediyesi'nin de destek verdiği Şenlik için Levent, Kadıköy ve Kavacık'tan servis araçlarıyla turistler getirildi. Seramik, takı ve hediyeliklerin Kermes Alanı'nda sergilendiği günde, Beykozlu Cam Sanatçıları, cam üfleme ve camdan eşya üretme başlıklarını içeren bir gösteri de sundu.

İlçeden yalnızca Dost Beykoz'un takip ettiği Cam Ocağı Yılbaşı Şenliği'nde Çeşm-i Bülbül çalışması, Sıcak Cam Gösterisi, Cam Üfleme Gösterisi, Öğrenci Kolektif Çalışması gibi başlıklar altında etkinlikler sunuldu.

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz