Kültür

Beykoz, çağı müzikle yakaladı

Beykoz, çağı müzikle yakaladı
31.05.2016 17:11
| | |
6469

Foto galeri Video galeri

Kurulduğu 2000 yılından bu yana Beykoz'da mütevazı bir şekilde yoluna devam eden Çağdaş Musıki Derneği, yine muhteşem bir konserle Beykozluların huzuruna çıktı.

İlçede faaliyet gösteren yöre dernekleri başta olmak üzere sivil toplum kuruluşları, Beykoz Belediyesi, İlçe Milli Eğitime bağlı okullar, öğretmenler ve öğrenciler, müzikle iç içe yaşıyor ve sanatın bu çok önemli dalına bir anne sevgisiyle sarılıyor. Beykoz'da uzun yıllardır faaliyet gösteren Çağdaş Musıki Derneği, Ahmet Mithat Efendi Kültür Merkezi'nde her yıl olduğu gibi bu yıl da muhteşem bir konserde sanatseverlerle bir araya geldi.

Şef Ömer Dilek yönetimindeki ses sanatçıları, birbirinden güzel Türk Sineması şarkılarını koro halinde seslendirirken, solistler de performanslarıyla nefesleri kesti. Aynı zamanda Dost Beykoz Yazarı da olan Av. Ferda Kazancıbaşı, Güzelcehisar İlköğretim Okulu yararına düzenlenen konserde, katkılarından dolayı çiçek hediyesini kabul etti. Aynı zamanda Beykoz'un iyi bir arşivcisi de olan Av. Ferda Kazancıbaşı, okulun Osmanlı döneminden itibaren Cumhuriyet dönemi tarihçesini kaleme aldığı bir kitabı tamamladı ve bu tarihi belgeden seçtiği iki fotoğrafı Güzelcehisar İlkokulu Müdürü Mehmet Bakır Sarımurat'a ve Güzelcehisar İlkokulu Koruma Derneği Başkanı Serencan Özmen'e ayrı ayrı takdim etti.

Ahmet Mithat Efendi Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen ve geliri Güzelcehisar İlkokulu'na bırakılan konser, 'Senede Bir Gün' adlı eser ile başladı. Beste ve güftesi Zeki Duygulu'ya ait olan 'Karakolda Ayna Var' adlı hicaz şarkının ardından Solistler Geçidi gerçekleştirildi. İlk olarak Solist Büşra Karabulut sahneye gelip 'Bir zamanlar bir yar vardı, bakmaz oldu yüzüme' adlı hicaz şarkıyı seslendirirken, onu Solistler Aylin Dilek, Levent Tuncay, İrfan Üçbenli, Şeyda Özsever, Ece Güneş ve Dilek Şehnaz takip etti. Uşşak, rast ve kürdi parçaların seslendirilmesinin ardından ara verildi ve konserin ikinci bölümü muhayyerkürdî bir eserle açıldı.

Gümüş Gerdanlık adlı eseri Solist Ferda Aykırı Tarı seslendirirken, onu Solistler Engin Tarı, Mehtap İskender, İrfan Üçbenli, Handan Coşkun ve Bülent Pozan'ın yine muhayyerkürdî şarkıları takip etti. Nihavend bir şarkı olan ve yıllarca Emel Sayın ile özdeşleşen 'Mavi Boncuk' adlı şarkıyla konser tamamlanırken, izleyiciler, gerçekleştirilen performansı ayakta alkışladı.

Haber Merkezi

WhatsApp İhbar Hattı:
0 (541) 464 6673

Anahtar Kelimeler: Çağdaş Musiki Derneği, Konser, Av. Ferda Kazancıbaşı

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"