Spor

Beykoz bu yıl ‘şehit ve gaziler’ için koştu

Beykoz bu yıl ‘şehit ve gaziler’ için koştu
14.05.2017 13:53
| | |
11973

Foto galeri Video galeri

Beykoz Belediyesinin ilçe sakinlerini spora teşvik etmek amacıyla geleneksel olarak düzenlediği Halk Koşusu, bu yıl 15 Temmuz Şehitleri ve Gazileri anısına koşuldu.

Beykoz Belediyesinin ilçe sakinlerini spora teşvik etmek amacıyla geleneksel olarak düzenlediği Halk Koşusu, bu yıl 15 Temmuz Şehitleri ve Gazileri anısına koşuldu.

15 Temmuz Şehitler ve Gaziler Meydanında düzenlenen program Beykoz belediye Başkanı Yücel Çelikbilek ve yardımcıları, Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı, İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Bülent Küçük, Diriliş Ertuğrul dizisinde Aslıhan karakterini canlandıran Gülsim Ali İlhan, TRT Spor yorumcuları Sinan Vardar, İlker Yağcıoğlu, Halit Koyunoğlu, 15 Temmuz şehit ve gaziler Dernek Başkanı Musa İlhan, gaziler Vahide Şefkatlioğlu, Safiye Bayat, Nebahat Topaloğlu, katılımıyla gerçekleştirildi.

Geleneksel olarak her sene düzenlenen ve bu sene 8.’si koşulan halk koşusu İstiklal Marşı ve Saydı Duruşu ile başladı. Etkinlikte Engelliler Haftası ve Anneler Günü olması nedeniyle pasta kesildi.

Beykozlu ilçe sakinlerinin yoğun katılımıyla gerçekleştirilen etkinlikte vatandaşlara çay ve çeşitli ikramların sunuldu.Programın sunumunu ise Radyocu Onur Saka yaptı.

15 Temmuz Şehitlerinin ailelerine ve gazilere plaket takdim edildi.

- 33 bin TL Para Ödülü

Katılımcılara toplam 33 bin TL’lik para ödülünün dağıtıldığı etkinlikte 1. olan yarışmacılara 700 TL, 2.’lere 500 TL, 3.’lere ise 300 TL para ödülü verildi.

Ödül töreninde konuşan Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, halk koşusu organizasyonunu her sene geleneksel olarak birlik, beraberlik ve komşuluk duygularının pekiştirilmesine vesile olması için yaptıklarını kaydederek, “15 Temmuz’da yüreklerini ortaya koyan şehit ve gazilerimize bir kez daha teşekkür ediyorum. Bugün onlar için koştuk. Hayatlarını bizim için feda eden değerli annelerimize Allah bereketli uzun ömürler versin, vefat eden annelerimize de Allah rahmet eylesin. Cennet onların ayaklarının altındadır. Cenneti kazanmak isteyen anne ve babasının sevgisini alsın.” dedi.

Halk Koşusunda, Engelliler Haftası dolayısıyla engelli vatandaşlarımızda yer aldılar. “Engelleri Birlikte Aşalım” çağrısında bulunulan engelli sporcular da kendi kategorilerinde yarıştılar.

5 bin metrelik parkurda yapılan Halk Koşusu, Belediye Meydanı’ndan başlayarak Kaymakdonduran Kavşağı’ndan kadar devam ederek aynı güzergâhın dönülmesiyle sona erdi.

8. Geleneksel Halk Koşusu Kategorileri

10/14 Yaş Bay/Bayan, 15-19 Yaş Bay/Bayan, 20-24 Yaş Bay/Bayan, 25-29 Yaş Bay/Bayan, 30-34 Yaş Bay/Bayan, 35-39 Yaş Bay/Bayan, 40-44 Yaş Bay/Bayan, 45-49 Yaş Bay/Bayan 50 Yaş üzeri Bay/Bayan, Engelliler dalında, Muhtarlar Kategorisinde ve Meclis Üyeleri Kategorisinde olmak üzere yapılan Halk Koşusuna, katılan en yaşlı: Bay ve Bayan ilçe sakinine de onur ödülü verildi.

Haber Merkezi

 

Anahtar Kelimeler: Beykoz Gündem, Halk Koşusu, 15 Temmuz, Şehit, Gazi

reklam

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"