Güncel

Beykoz bu haftayı da sağanak ile geçirecek

Beykoz bu haftayı da sağanak ile geçirecek
04.03.2018 15:33
| | |
5477

İstanbul genelinde sabah saatlerinden itibaren etkisini gösteren sağanak Beykoz’da da etkili oluyor.

İstanbul genelinde kuvvetli olan sağanak nedeniyle vatandaşların oluşabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli olması noktasında uyarılar yapılırken, Beykoz’un daha fazla yağış alacağı uyarısında bulunuldu.

Meteoroloji 1. Bölge Müdürlüğü verilerine göre, gök gürültülü sağanak, gece saatlerinden itibaren yer yer etkili olmaya başladı.

Hava sıcaklığının mevsim normallerinin üzerinde seyredeceği tahmin edilen Beykoz’da, rüzgarın güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli esmesi bekleniyor.

Vatandaşlara özellikle yağışın kuvvetli olması beklenen Beykoz'da yaşanabilecek ani sel, su baskını, yıldırım tehlikesi, yerel dolu yağışı, yağış anında kuvvetli rüzgâr, ulaşımda aksama gibi sorunlara karşı dikkatli ve tedbirli olması uyarısında bulunuldu.

Ayrıca, kentte etkili olması beklenen kuvvetli rüzgâr nedeniyle de çatı uçması, ağaç ve direklerin devrilmesi, soba, doğal gaz kaynaklı zehirlenmelere karşı da dikkatli ve tedbirli olunması istendi.

Etkili yağış nedeniyle bazı bölgelerde de su birikintileri oluştu.

Beykoz'da ise yapılan hava tahminlerine göre hafta başından itibaren çok bulutlu bir havanın hakim olması bekleniyor.

Pazartesi günü yağış beklenmezken, Salı sabah saatlerinde sağanak bekleniyor. Çarşamba günü parçalı bulutlu olan hava durumu Perşembe günü yerini yeniden güneşe bırakacak ve Cuma gününden itibaren hava sıcaklığı mevsim normallerinde seyredecek.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Hava Durumu

reklam

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"