Beykoz BJK Futbol Okulunda antrenmanlar başladı

  • 26.08.2020 22:07
  • Güncelleme: 26.08.2020 22:10
  • Okunma: 4713 kez
  • Yorum: 0
Beykoz’un başarılı futbol okullarından biri olan Beşiktaş Beykoz Futbol Okulunda uzun süredir askıya alınan antrenmanlar kontrollü biçimde başladı.
Beykoz BJK Futbol Okulunda antrenmanlar başladı

Çubuklu-Dedeoğlu'nda bulunan Özdemir Halı Saha Tesislerinde uzun yıllardır faaliyette bulunan Siyah-Beyazlıların Futbol Okulundan bu güne değin birçok başarılı, profesyonel liglerde mücadele eden futbolcular  çıkmıştı. Beşiktaş Beykoz Futbol Okulu 15 sene önce profesyonel lig kariyeri olan Ercan Acar tarafından hizmete başlamıştı. 

Bu süre zarfında değişik antrenörlerin de görev yaptığı okulda, ilginç olan bir konu da aynı yerde yıllar önce eğitim almış sporcuların da ilerleyen süreçte antrenmanlarda yeni nesil sporcularına birikimlerini de aktarmaları olmuş. BJK Beykoz Futbol Okulu Sorumlusu Ercan Acar, aylar sonra çalışmalara yeniden başlamaları ile hasretin sona erdiğine atıfta bulunurken, "Tabii ki bu süreci hep birlikte yaşadık. Ülkemizde olsun, ilçemizde olsun hayatlarını kaybedenlere Yüce Allah'tan Rahmet diliyorum. Tedavi süreçleri devam eden vatandaşlarımıza ise acil şifalar diliyorum." dedi. 

 Devletin ilgili birimlerinden gelen onayın ardından Beşiktaş Beykoz Futbol Okulu olarak antrenman programlarına başladıklarını ifade eden Ercan Acar, "Geriye dönüp baktığımızda 14 yılı geride bıraktığımızı ve bu dönem de 15.yılımızı yaşamakta olduğumuzu görüyoruz. bu süre zarfından beklentilerinize karşılık bulabildiniz mi derseniz, buna açık yüreklilikle evet demek isterim. Bugün birçok futbolcumuzun profesyonel liglerde değişik kulüp takımlarında forma giyiyor olmalarının gururunu yaşamaktayız. Bu süreci istisnasız her dönem Türk Futboluna kazandırdığımız futbolcular ile yaşıyor olmamız doğru yolda olduğumuzun, başarılı bir çalışma programı uyguladığımızın da bir göstergesi olmakta. " diye konuştu.

Beşiktaş Beykoz Futbol Okulu olarak başarıları ile anılmanın yanı sıra sosyal aktiviteler ile de dikkatleri çektiklerini söyleyen Ercan Acar, "Milli, dini, özel ve anlamlı günleri atlamama düşüncesindeyiz. Bir bakıyorsunuz Anneler Gününde öğrencilerimizin anneleri arasında futbol maçı yapıyoruz, diğer bir hafta bu kez aynı şeyi babalar arasında yapıyoruz. Her bayramı coşku ile kutluyoruz. Bu güne değin öğrenci velileri arasında çok mükemmel bir hava yakaladık. Sosyal hayatın her alanında birlikte olma gayretindeyiz. Diyeceğim o ki hani derler ya -Biz büyük bir aileyiz- işte bunu yakalayıp, fazlası ile yansıttığımıza inanıyoruz" dedi.

Pandemi süreci sonrasında başlayan antrenman programlarını belirlerken sınırlı sayıda öğrenci ile başlamayı tercih ettiklerini hatırlatan Ercan Acar, "Halı sahaların açılması ile birlikte, bilindiği üzere 25 maddelik bir kurallar açıklandı. Bizler bu kuralları hassasiyetle uygulamaktayız. Öğrencilerimizin sağlığı her şeyden önemli. Keşke eskiden olduğu gibi tam kapasite ile hizmet verebilse idik, ancak dediğimiz gibi hassas bir süreçten geçilmekte. Tüm istek ve dileğimiz odur ki bu salgının biran önce dünyamızı ve ülkemizi terk edip gitmesi" şeklinde konuştu.

Beşiktaş Beykoz Futbol Okulunda Ercan Acar'ın direktörlüğünde 5 antrenör görev yapmakta... Ömer Yılmaz, Muhammet Ali Hebiloğlu, Salih Mumcu (Kaleci Antrenörü), Kerem Üner, Zübeyir Çiçek  (Psikolog Antrenör).

Spor Servisi

Anahtar Kelimeler: Beykoz, BJK, Futbol, Okul