Beykoz bizimdir temiz tutalım

  • Güncelleme: 12.04.2017 20:22
  • Yorum: 0
Beykoz Belediyesi ”Yeşil Okul Projesi” kapsamında okul öğrencilerine çevre bilinci aşılamak amacıyla çevre temizlik seferberliği başlattı.
Beykoz bizimdir temiz tutalım

Çevre kirliliğinin önüne geçilmesi hedeflenen çalışmaya; Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, İlçe Milli Eğitim Müdürü Kazım Bozbay, Başkan Yardımcıları Yakup Özbek, Taceddin Aksu, Salim Öztürk, Mahmut Gülbasar, başkan danışmanları, Temizlik İşleri Müdürü Nihat Mutlu,  meclis üyeleri, muhtarlar, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

Kaymakam Ahmet Katırcı, “Dünyaya, Avrupa’ya Temizlik Kültürünü Getiren Milletiz”

Kaymakam Ahmet Katırcı, uygulamanın öğrencilere temizlik bilincinin erken yaşlarda aşılanması açısından önemli olduğunu belirterek,” Sokaktan geçen bir insan yere çöp dökerse onu uyarın. Çöpünü geri iade edin. Dünyaya, Avrupa’ya temizlik kültürünü getiren milletiz. Vücut temizliği gibi çevre temizliğine de çok dikkat etmemiz gerekir.” diye ifade etti.

Başkan Çelikbilek, “Temizliğe Küçük Yaşlarda Başlamalıyız”

Çocuklarla birlikte esnaf bilgilendirmesi ve çöp toplama etkinliğine katılan BaşkanYücel Çelikbilek, "Ağaç yaşken eğilir. Temizliğe küçük yaşlarda başlamalıyız.Çevreye, binalara, okulların temizliğine önem verirsek kazanırız.Aslan yattığı yerden belli olur derler. O yüzden çevremizi temiz tutalım.Bu projede emeği geçen Beykoz Belediyemize, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüze, mahalle muhtarlarına çok teşekkür ederim” diye konuştu.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Kazım Bozbay,”Eğitimde Esas, Yaparak, Yaşayarak Öğrenmektir”

İlçe Milli Eğitim Müdürü Kazım Bozbay, “Eğitimde Esas, Yaparak, Yaşayarak Öğrenmektir. Yeşil okul kapsamındaki bu çalışmamızın örnek olmasını diliyor, bu dünyanın bizim evimiz olduğunu düşünerek, evimizi temiz tutalım diyorum. Yaşanılabilir bir çevre için temizlik ve sağlığa çok önem verelim.” dedi.

Bahar aylarının gelmesiyle temizlik çalışmalarına hız veren Beykoz Belediyesi, Selahattin Karakaşlı İmam Hatip Ortaokulu ile Kavacık Borsa İlkokulu – Ortaokulu öğrencileriyle birlikte yaptığı açılışla sokakları karış karış temizledi.

Kaymakam Ahmet Katırcı, Başkan Yücel Çelikbilek ve beraberindeki heyet hep birlikte sokak, bahçe okul temizliği yaparak bilinçlendirme amacıyla halka broşür ve kompost dağıttı.

Programın sonunda, etkinliğe katılan tüm öğrenci ve öğretmenlere sağlıklı yaşamı desteklemek amacıyla meyve ikram edildi.

Okul öğrencileri ellerinde  “Yerlere Çöp Atma Kirlilik Yaratma”, “Temizlik İmandandır”, “Dünya Bir Tane Sakın Kirletme”, “Temiz Okul, Temiz İnsan,Temiz Çevre” yazılı pankartlarla katılarak, çöpleri tek tek topladılar. Öğrenciler esnafları dolaşırken zaman zaman “Beykoz Bizimdir Temiz Tutalım” sloganı da attılar.

Etkinliğin Beykoz’daki 51 ilkokul ve ortaokul öğrencilerinin katılımıyla gerçekleştirileceği ve 2 hafta boyunca süreceği belirtildi.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz, Yeşil Okul, Temizlik

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz