Güncel

Beykoz, bisikletlere yol oldu

Beykoz, bisikletlere yol oldu
24.04.2016 19:58
| | |
14207

Foto galeri Video galeri

Dost Beykoz, 52. Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu'nun ilçemizden geçmesinin gururuna, 2 farklı noktadan yaptığı çekimlerle ortak oldu.

Uluslararası Bisiklet Birliği takviminde 2.HC kategorisinde yer alan ve toplamda 8 etaptan oluşan 52. Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu'nun İstanbul etabı tamamlandı. Beşiktaş'tan yola çıkan ve 123 sporcunun yaklaşık 130 kilometre pedal çevirdiği organizasyonun güzergahında Beykoz da vardı.

Dost Beykoz, hem Beykoz Belediyesi önünden hem de Beykoz Korusu'ndan bisikletlilerin geçişi sırasında fotoğraf çekti ve görüntü aldı. Yarışı İtalya'nın Lampre-Merida takımından Polonya asıllı sporcu Przemyslaw Niemiec 3 saat 10 dakika 19 saniyelik derecesiyle Birinci olarak tamamlarken, Beykozlular da yarışı ilgiyle takip etti. Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı, 52. Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu'nun Beykoz etabını, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Yardımcısı Muharrem Kaşıtoğlu, Beykoz İlçe Milli Eğitim Müdürü Kazım Bozbay ve Beykoz İlçe Spor Müdürü Bülent Küçük ile birlikte izledi.

Beykoz, uluslararası alanda büyük bir organizasyona evsahipliği yapmanın mutluluğunu yaşıyor. Uluslararası Bisiklet Birliği takviminde de yer alan ve toplamda 8 etaptan oluşan 52. Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu, Beşiktaş'tan başlayıp, Sultanahmet'teki At Meydanı'nda sona erdi. Boğaziçi Köprüsü'nden geçerek Anadolu Yakası'na gelen bisikletliler, burada Üsküdar sahilini takiben Beykoz'a geldi. Bu sırada Beylerbeyi'ne dönüşte bir kaza da gerçekleşti ve yaralanan Japon, İspanyol, Alman ve Avusturyalı sporcular Ümraniye Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı.

'Kaymakam Ahmet Katırcı, Başkan Çelikbilek ve protokol üyeleriyle bisikletlileri izledi'

Bu yıl 52.'si düzenlenen Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu'nun Beykoz etabını, ilçe protokolü de birlikte takip etti. Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı, Beykoz belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Beykoz İlçe Milli Eğitim Müdürü Kazım Bozbay, Beykoz İlçe Spor Müdürü Bülent Küçük ve Başkan Yardımcısı Muharrem Kaşıtoğlu, vatandaşlarla birlikte yarışı takip etti. Bisikletli grubunun geçişini Beykoz Belediye binasının önünden takip eden protokol üyeleri, sporcuların geçişi sırasında ellerindeki Türk Bayraklarını salladı. Bu sırada yol kenarında bisikletlilerin geçişini takip eden Beykozlu vatandaşlar da alkışlarla sporculara destek verdi.

Öte yandan Beykoz'da hayat sabah saat 08.00 itibariyle neredeyse durma noktasına geldi. Hiçbir aracın bisikletlilerin kullandığı yolu kullanmasına izin verilmezken, durumdan haberdar olmayan bazı Beykozlu vatandaşlar yolların kapalı tutulmasına tepki gösterdi. Israrla kapalı olan yolu kullanmak isteyen kimi vatandaşlar, sık sık görevli memurlarla tartışırken, zaman zaman tansiyon oldukça yükseldi. 

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz, Bisiklet Turu, Seyir

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"