Beykoz bir şehit daha verdi... Murat Akdemir

  • 8
  • 75145

Dün geceki darbe girişiminde ölen kişilerin sayısı 161' ve yaralananların ise bin 440'a yükseldi.

Genelkurmay Başkanlığı'nda darbe girişiminde bulunanların toplumda yarattığı şok devam ederken, özellikle sabah saatleri itibariyle gelen bilgiler, gecede yaşananların tablosunu da gözler önüne serdi.

Yapılan resmi açıklamalarda ölenlerin sayısı 150'yi de aşıp 161'e yükselirken, bir Beykozlunun daha demokrasi adına can verdiği ortaya çıktı.

Dün gece sabaha kadar devam eden darbe karşıtı sivil gösterileri haberleştiren Dost Beykoz, Üsküdar Çengelköy’de bir Beykozlunun daha hayatını kaybettiği bilgisine ulaştı. Buna göre Beykoz Küçüksu'da Dürüm Dünyası'nı işleten 27 yaşındaki Murat Akdemir, askerlerin bulunduğu barikat arkasından açılan ateş sonucu hayatını kaybetti. Görgü tanıkları, yaklaşık 50 askerin olduğunu sandıkları barikat arkasından yalnızca 1-2 silahtan ateş edildiğini ve büyük olasılıkla bunu rütbelilerin yapmış olabileceğini söyledi.

Beykozlu Murat Akdemir, beraberindeki arkadaşlarıyla birlikte Küçüksu'dan askerle birlikte yürüyordu. Bu sırada Vaniköy'e geldiklerinde barikatın arkasına geçen askerler sonrası, beraberindeki 100'ü aşkın sivil vatandaşla önce gaz bombasına ve ardından da kurşunlara maruz kaldı. Görgü tanıklarının verdiği bilgiye göre, mevzi alıp saklanmaya çalışan sivil vatandaşlardan bazıları da çeşitli yerlerinden yaralandı. Açılan ateş sonucu ağır yaralanan Murat Akdemir ise kaldırıldığı hastanede ne yazık ki, hayatını kaybetti. Dün gece Çubuklu Şenevler’den İsmail kefal ve Anadoluhisarı’ndan Hasan kaya’nın ardından ise Murat Akdemir ile birlikte Beykoz’un şehit sayısı 3’e yükseldi.

Öte yandan 15 Temmuz 2016 darbe girişimine karşı koydukları Türkiye genelinde şehir olan 161 kişinin içinde yer alan 3 Beykozlu şehidin isimlerinin Beykoz Belediyesi önündeki şehitlik anıtına yazılacağı bildirildi.

Haber Merkezi  

Beykoz Trabzonlular Derneği'nden darbe açıklaması
Önceki Beykoz Trabzonlular Derneği'nden darbe açıklaması
İBB Başkanı İmamoğlu Beykoz Belediyesini ziyaret edecek
Sonraki İBB Başkanı İmamoğlu Beykoz Belediyesini ziyaret edecek
Yorumlar (8 Yorum)

Serra (8 yıl önce)

Canim kuzenim nurlar içunde yat sen merak edeme efeye çok iyi bakiyoruz

Murat akdemir (9 yıl önce)

Sevgili adaşım ve soy adaşım Allah sana rehmet eylesin akdaşlarım ismi duyunca telaşlanmışlar ama ne farkeder demokrasi şehidi olmak şehit olmak herkese nasip olmaz

Bayram ertubay (9 yıl önce)

Değerli murat aydemir ailesine allah sabır muratın şefaatına nayil etsin kendisi şerefli bir vatan evladı dır onu yetişdiren anne babaya helal olsun o gece kollarında şehit oldu kelimeşehadet getirmesini telkin etdim kendisine bende yan yanaydık vuruldum 2 kurşun yaram var adli işlemler de yardımcı olurum. Cep.0542 404 97 56

fatoş güney (9 yıl önce)

Canım kardeşim; anneni, babanı, seni seven herkesi kavurdun gittin. Her daim temiz ve olgun dun. Bize farklı bir delikanlı olduğunu giderken de gösterdin. Mekanın cennet olsun. Rabbim geride bıraktığın evladın, eşin, annen ve babana sabır versin. Mekanın cennet olsun

ayşegül sezer (9 yıl önce)

mekanın cennet olsun, canım kardeşim

Halit sofuoglu (9 yıl önce)

Murat kardes kucuksudan seni tanirim zaten yüzünden temizligin belli oluyor allah mekanini cennet etsin insallah bakalim biz senin gibi korkusuz davranabilecekmiyiz

Zafer (9 yıl önce)

Ben dün gece canlı gördüm küçük suda asker halka ateş acti

AYHAN GOKGOZ (9 yıl önce)

Kardeşim çok temiz iyi yürekli adam gibi adam olarak kısa sürede olsa Cekmekoy deki kokorec ve durum evinden tanidim seni. Mekanın cennet olsun Allah rahmet eylesin.

Yorum Yaz