Beykoz, bir ismi daha koronavirüsten kaybetti

  • Güncelleme: 28.11.2020 13:43
  • Okunma: 2327 kez
  • Yorum: 2
Beykoz'un yerel siyasetinde uzun yıllar aktif rol alan ve birçok kesimin yakından tanıdığı Metin Çanak, koronavirüse yenik düştü.
Beykoz, bir ismi daha koronavirüsten kaybetti

Yaklaşık üç hafta yeni tip koronavirüs (Kovid-19) ile enfekte olan ve tedavisine ikametinde başlanan Metin Çanak, mücadeleyi kaybetti.

Tedavisine bir süre evinde devam edilen CHP Beykoz eski İlçe Başkanı Metin Çanak, hastalığın seyrinin ağırlaşması üzerine Beykoz Devlet Hastanesi Kovid-19 servisinde tedavi altına alınmıştı.

Doktorların isteği üzerine 63 yaşındaki Çanak için immün plazma bağışı aranmaya başladı.

Kasım ayının başında yeni yaşını kutlayan Metin Çanak kısa süre sonra koronavirüs ile enfekte olarak sevenlerini endişelendirmişti.

"...hepinizi çok seviyorum iyi ki varsınız"

Uygun plazma bağışının bulunmasının ardından, "Değerli arkadaşlarım plazma tedavim için kan arayışlarımız olumlu sonuç vermiştir Plazma gece yarısı itibariyle verilmeye başlanmıştır. Tüm dostlarından Allah razı olsun hepinizi çok seviyorum iyi ki varsınız" ifadelerinin yer aldığı mesajı 26 Kasım'da sevdikleriyle paylaşan Çanak, 28 Kasım sabahı hayatını kaybetti.

Metin Çanak, birkaç yıl önce hayat arkadaşı Nebahat Çanak'ı da rahatsızlığı nedeniyle yoğun bakımda kaybetmişti.

CHP Beykoz İlçe Başkanlığından paylaşılan mesajda ise Çanak'ı kaybetmelerinden dolayı yasta oldukları kaydedildi.

Yine aynı mesajda Metin Çanak'ın aile efradı, sevenlerinin ve yakınlarının bu süreçte virüsle enfekte ihtimalini arttırmamak için cenazenin yerini ve saatini açıklamamayı tercih etti.

Metin Çanak'ın cenazesinin asgari sayıda bir insan topluluğuyla defnedileceği bildirildi.

Aktif siyaset yaptığı dönemde iki dönem üst üste kongre kazanarak Cumhuriyet Halk Partisi Beykoz İlçe Başkanlığı yapan Metin Çanak, hem parti içerisinde hem ikamet ettiği Beykoz Merkez, Yalıköy ve Ortaçeşme bölgesinin sevilen insanlarından birisi olarak anlatıldı.

Haber Merkezi

Yorumlar (2 Yorum)

İsa GÖKGÖZ (2 ay önce)

Sevgili Arkadaşım duydum çok çok üzüldüm Allah rahmet etsin mekanın cennet olsun Eşin ile birlikte rahat huzur içinde uyu Arkadaşım

Canan (2 ay önce)

Çok üzüldüm. Beykoz'a tayın olduğum zaman en yakın komşum abim gibi ailecek görüştüğm ailelerden biri idi. Eşi Nebahat ablayı çok severdi. Sonunda kavuştular. Allah rahmet etsin mekanı cennet olsun ikisininde inşallah.

Yorum Yaz