Beykoz bir değişime işaret ediyor

  • Güncelleme: 14.11.2018 16:01
  • Okunma: 7185 kez
  • Yorum: 1
CHP Beykoz Belediye Başkan Aday Adayı Coşkun Tosun, ilçedeki yerel basın mensuplarıyla bir araya geldi.
Beykoz bir değişime işaret ediyor

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Beykoz Belediye Başkan Aday Adayı ve Çubuklu Spor Kulübü Başkanı Coşkun Tosun, 31 Mart Seçimleri'ne yönelik hazırlıkların devam ettiği süreçte ilçedeki yerel basın mensuplarıyla sabah kahvaltısında bir araya gelerek bir takım açıklamalarda bulundu.

Çubuklu'daki CESS Kafe'de gazetecileri ağırlayan Tosun, sporla arasındaki münasebet nedeniyle katılan basın mensuplarına futbol topu hediye etti.

"Beykoz'da bir değişime işaret ediyor"

Gazetecileri sadece basın mensubu olarak değil, dost ve arkadaş olarak gördüğünü belirten Tosun, "35 yıl kamuda yönetici olarak görev yaptım. Şu an Beykoz Belediye Başkan Aday Adayı olarak bir yola çıkmış bulunuyorum. Geçirmiş olduğumuz sürece sizler şahit oldunuz. Önemli bir aday adaylığı açıklaması yaptık. Şu ana kadar İstanbul'da 500'e yakın adaylık açıklaması yapıldı fakat hiçbirisi bizim ki kadar görkemli olmadı. Bu Beykoz'da bir değişime işaret ediyor diye düşünüyoruz. Coşkun Tosun'un yıllarca Beykoz'a verdiği hizmetlerin halktaki karşılığı olarak düşünüyoruz" dedi.

"Halk aynadır, aynaya bakın"

Aday olup olmamasının veya seçimi kazanı kazanmamasının farklı bir konu olduğuna, vatandaşın teveccühünün gerçekten kendisini mutlu ettiğine değinen Coşkun Tosun, "Siyasiler ne yaparsa yapsın. Vatandaş sizleri izliyor. Siz farkında olmasanız bile izleniyorsunuz. Ben farkında olmayanlardandım. Böyle bir olayla karşılaşınca, sizi çok iyi bildiğini fark ediyorsunuz. Sokağa çıktığın zaman seninle ilgili fikrini hemen ortaya koyuyor. Halk bir aynadır. Herkes bu aynada zamanı geldiğinde kendisini görebiliyor. Biz bu anlayışla çalışmalarımızı sürdürüyoruz." diye konuştu.

"Durumumuzun iyi olduğunu söyleyebiliriz"

Ankara'dan yapılan bilgilendirmede adayın Aralık sonu ya da Ocak başı gibi açıklanacağı bilgilendirmesinde bulunarak sözlerine devam eden Tosun, "Kendi açımdan baktığımda, gerek halk tarafında gerek üst yöneticilerimizce bizim alabildiğimiz sinyallere baktığımızda durumumuzun iyi olduğunu söyleyebiliriz. Bu yıl hakikaten aday adaylığı açısından bereketli bir dönem yaşıyoruz. Her iki partimizde de kıymetli adaylarımız var. Bizde adaylaşma süreci son derece centilmence geçiyor. Bu güzel ortam umarım sonuna kadar devam eder" ifadelerini kullandı.

Tosun, görevlerine devam eden öğretmenlerin 24 Kasım Öğretmenler Gününü de tebrik etti.

Beykoz Belediyesi'nin son yıllarda kurumsal kapasite olarak ivme kaybettiği görüşünü savunan Coşkun Tosun, toplumsal gelişmenin bununla doğru orantılı olarak devam ettiğini söyleyerek devam etti.

"Eğer biz kazanırsak herkes kazanacak"

Tosun, "Her ne olursa olsun yandaş olsun mantığıyla hareket edildi. Bu kurumları ve belediyeyi küçülttü. Bununla birlikte hepsi aynı mantıkla yürütülünce hepsi birbirine benzedi. Toplumsal gelişme bu şekilde uzaklaştı. Beykoz'un yaşadığı sıkıntıların büyük bir kısmı bundan dolayıdır. Öte yandan ötekileştirme politikaları yapıldı. Belki AK Parti'deki arkadaşlar bunu fark etmedi ama diğer taraflara bakıldığında büyük bir stres var. Eğer biz kazanırsak herkes kazanacak. İnsanın kafasında olan bir özgürleşmedir. Sanat konusunda belediye çok şey yaptığını söylüyor ama bizim hala dört dörtlük bir kültür sanat merkezimiz yok. Çok küçük dokunuşlarla Beykoz'un kapasitesini ve Beykozlunun mutluluk oranını arttırabiliriz" ifadelerini kullandı.

"Kararlar eskiden sokakta alınırdı, şimdi beyaz sarayda"

CHP'nin Beykoz Belediye Başkan Aday Adayı Coşkun Tosun, şunları söyledi:

"Oldu bitti anlayışı toplumumuzda egemendir. Böyle bir şey olamaz. Belediye bu kadar güçlü olduğu halde, sorunlar çözülemiyor. Halkla birlikte üretme anlayışından uzak oldukları için yapılamıyor. Biz yaparız anlayışı doğru değil. Yapamadınız işte. Bu planlar onun için olmadı. Halkı, kentin paydaşlarını karar süreçlerine katmak zorundayız. İmar mülkiyet trafik sağlık ulaşım, her neyse kent kurultayları yapalım. Millet kendisini çözümün içerisinde hissetsin kendini. Yüzde yüz katılacak diye bir şey yok. En azından tartıştık bu benim kararım dersin, yapacağın işe olan tepkiler de azalır. Yücel Bey ile ben çok çalıştım. Eskiden belediye Başkanları sokaklardaydı. Şimdi sadece beyaz sarayda oturuluyor, konuşuluyor ve karar orada alınıyor. Halk belediyeden kendisini uzak görüyor. Bizi de cesaretlendiren de fotoğrafın bu olmasıdır."

Haber Merkezi

Yorumlar (1 Yorum)

selami (3 yıl önce)

hayırlı ugurlu olsun chp ilk defa eli ayagı düzgün şaibesi olmayan millette karşılığı olan bir aday seçmiş umarım coşkun beyle devam ederler

Yorum Yaz