Beykoz, Beşiktaş ile ikinci kez karşılaştı

  • Güncelleme: 23.08.2019 09:01
  • Okunma: 3307 kez
  • Yorum: 0
Beykoz Belediyespor henbol takımı, Beşiktaş Aygaz ile hazırlık kapsamında ikinci kez karşılaştı.
Beykoz, Beşiktaş ile ikinci kez karşılaştı

Türkiye Erkekler Hentbol Süper Liginin iki İstanbul temsilcisi olan Beşiktaş Aygaz ile Beykoz Belediyespor Takımları 1 hafta içinde ikinci kez hazırlık maçı kapsamında mücadele etti.

Müsabakayı Beykoz Belediyespor Kulüp Başkanı Salim Öztürk'te takip etti.

Her iki takımın da kadrolarındaki hemen, hemen tüm oyuncularına şans verdiği müsabakada normal süre 30-30 bitti, ancak takımlar biraz daha oynama düşüncesinde olunca 5 dakikalık bölüm sonrasında ev sahibi takımın 36-31’lik üstünlüğü skora yansıdı.

Maçın ilk yarısı başa baş bir tempoda ve skorlar ile geçti. İlk gol Beykoz Belediyespor’dan Yuri Babenko’dan gelirken, ev sahibi takım adına Ramazan Döne karşılık verdi. Emre Keskin ve Yakup Yaşar ile yine öne geçen konuk takıma Tolga ve Ramazan ile karşılık veren Beşiktaş Mogaz, Mijo Tomiç ile 4-3 ile ilk kez öne geçti.

Beykoz Belediyespor takımının Yakup Yaşar Simsar’ın golü ile 5-5 beraberliği yakalamasının ardından Beşiktaş Aygaz oyunda üstünlüğü eline alırken Ramazan, Görkem, Gökay ile bulduğu goller ile farkı açmaya başladı. Ev sahibi takım 11-5 ile 6 farklı üstünlüğe de geçerken uzun süre sonra Çağlayan Öztürk ile golü bulan Beykoz Belediyespor 6-7 farklı bir seyir izlenmesinin önüne geçemedi. Konuk takımın çabası devre sonunda ancak farkın dörde inmesi ile karşılık  bulabildi 15-11.

Beşiktaş SK Fulya Tesisleri Ahmet Fetgeri Spor Salonunda oynanan mücadelenin ikinci yarısına Beykoz Belediyespor takımı Yuri Babenko ve Emre Keskin ile bulduğu goller ile farkı 15-13 ile ikiye indirip iyi bir başlangıç yapsa da Beşiktaş Aygaz Takımında ilk yarının başında olduğu gibi gol Ramazan Döne ile geldi. Siyah Beyazlı ekip bu bölümde Pivot bölgesinde Mehmet Demirezen’e görev verirken, her iki takımın diğer oyuncularını da maça alması ile oyun uzun süre ev sahibi takımın 2 farkı koruduğu dakikalarda geçti.

Beşiktaş Aygaz Takımının Cezayirli oyuncusu Mustafa oyuna dahil olup gol anlamında katkı yapmaya başlayınca, Beykoz savunma hattı bir süre bocalama yaşadı. Buna karşılık Beykoz Belediyespor’da Musa Günerler oyuna dahil olup aynı bölgede mücadelesi sonrasında takımına güç veren isim oldu. Beykoz Belediyespor Emre Bakır ile 30-30’u bulduğu dakikaların ardından mücadelede normal süre bitse de her iki takım da devam etme kararı alınca heyecan ara verilmeden yeniden başladı. Bu son bölümde oyuna hakim olan Beşiktaş Aygaz’lı oyuncular maçı 5 farkla 36-31 kazandı.

Salon: BJK Fulya Tesisleri Ahmet Fetgeri Spor Salonu
 

BJK Aygaz: Burak ( Taner ), Mijo Tomiç 4, Ramazan Döne 5, Marko Lasica 4, Tolga 1, Özgür 2, Gökay 3, Görkem 4, Onur 2, Mustafa 4, Mehmet 4, Emir 3, Ozan Arifoğlu 1
 

Beykoz Belediyespor: Mehmet Emre (Yağız-Murat), Ümit, Çağlayan 1, Yuri Babenko 4, Ozan Erdoğan 1, Emre Bakır 1, Gökhan 2, Doğukan 1, Mikail 2, Emre Keskin 5, Boud Jenah 2, Musa 4, Yakup Yaşar 5, Fatih, Emirhan,Burak
İlk Yarı : 15-11 (Beşiktaş Aygaz)

Spor Servisi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Belediyespor

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz