Beykoz Berranur'un omuzlarında yükseliyor

  • 0
  • 6803

Beykoz'un Taekwondo da en üst seviyede başarıların sahibi olan Beykoz Belediyespor Kulübü sporcularından Berranur Çiftçi dur, durak bilmiyor.

Beykoz'un Taekwondo da en üst seviyede başarıların sahibi olan Beykoz Belediyespor Kulübü sporcularından Berranur Çiftçi dur, durak bilmiyor.

Milli Hoca Osman Günaçtı tarafından keşfedilen ve daha sonra başarı çıtasını yükselten, uluslararası turnuvalarda ülkemizi adına tatamiye çıkan Berranur Çiftçi, Analig Şampiyonası Finallerinin yapıldığı Mersin ilinden de şampiyonlukla döndü.

Mersin'de adeta fırtına gibi esen Berranur Çiftçi ilk maçında Kayseri adına katılan rakibi karşısında 12-2 sayılık farkla sayı tuşu ile galip geldi. Ardından ikinci maçında bu kez Konyalı rakibi ile tatemiye çıkan Berranur mükemmel bir müsabakanın ardından onu da 15-4 sayı tuşu ile saf dışı bıraktı. Bundan sonraki etapta şampiyon sporcumuzun karşısına Bilecik il temsilcisi çıktı. Bu maçı da zorlanmadan 16-3'lük skor ile sayı tuşu ile geçen Beykoz'un  gururu, final müsabakasında oynamaya hak kazandı.

Bu kilodaki final karşılaşması Mersin'de sonucu en çok merak edilen ve ilgiyle takip edilen bir mücadeleye sahne oldu. Final maçına kadar her karşılaşmasından sayı tuşu ile ayrılmasını bilen Berranur Çiftçi, Gaziantep adına karşısına çıkan ve kariyerinde bu kategoride Türkiye Şampiyonluğu bulunan rakibini muhteşem bir maç sonunda 15-3'lik skorla mağlup ederek Türkiye Şampiyonluğunu ilan etti.

Beykoz Belediyespor Taekwondo Takımının Milli Antrenörü Osman Günaçtı, müsabakaların ardından yaptığı açıklamada, "Mersin ilinde 4 gün devam eden karşılaşmalardan alnımızın akı ile ayrılmasını bildik. Kilosunda Türkiye'nin sayılı isimleri arasında yer alan Milli Sporcumuz Berranur Çiftçi mükemmel bir performans göstererek, tüm maçlarında rakiplerine ezici bir üstünlük sağlayıp Türkiye Şampiyonu oldu. Tabii ki bu başarıda emek sahibi bir kişi, bir antrenör olarak katkıda bulunmak çok anlamlı ve güzeldi. Berranur çok daha iyi yerlere gelecek ve Milli Takımımızda da Uluslararası Arenada çok başarılı sonuçlara imza atıp ilçemizi gururlandıracak" diye konuştu.

Spor Servisi

Beykoz'da 3 öğrenci fare zehri içerek intihara kalkıştı
Önceki Beykoz'da 3 öğrenci fare zehri içerek intihara kalkıştı
Beykoz Devlet Hastanesinin doktorunu dolandırdılar
Sonraki Beykoz Devlet Hastanesinin doktorunu dolandırdılar
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz