Beykoz Belediyespor yaman bir galibiyet aldı

  • Güncelleme: 05.03.2019 09:03
  • Okunma: 3017 kez
  • Yorum: 0
Beykoz Belediyespor, evinde konuk ettiği ligin dişli ekiplerinden olan Adıyaman Belediyespor’u tek gol farkı ile 27-26 mağlup etti.
Beykoz Belediyespor yaman bir galibiyet aldı

THF Erkekler Hentbol Süper Ligi 2. yarı ilk mücadelesini AK Parti Beykoz Belediye Başkan Adayı Murat Aydın ve Cumhuriyet Halk Partisi Adayı Coşkun Tosun’da  takip edenler arasındaydı.

Müsabaka öncesinde renkli görüntüler vardı… Beykoz Belediyespor Hentbol Okulunun 40 sporcusu seremoniye çıkarken tribünlerden bolca alkış aldı.

Karşılaşmaya Beykoz Belediyespor; kalede Eduard, Çağlayan, Durmuş, Yakup Yaşar, Ozan, Stanislav ve David’den oluşan bir yedili ile başladı. Buna karşın konuk Adıyaman Belediyespor Takımı ise kalede Mehmet Emre, Yiğit Yaşar, Konstianyn, Ufuk, Ersin, Zeki ve Yuri yedilisi ile başladı.

Maçta ilk yarıya başlayan taraf ev sahibi Beykoz Belediyespor olurken, boş dönülen bu atağın ardından ilk gol konuk Takımdan Ufuk Çalık ile geldi. Sonrasında ise Beykoz Belediyespor Takımı Durmuş Mutlu ile durumu eşitleyen golü buldu 1-1. Karşı atakta Eduard Maksutov’un kurtarışının ardından hızlı çıkılan hücum sonrası Durmuş Mutlu takımını karşılaşmada ilk kez öne geçiren golü kaydetti 2-1. Bu andan sonra karşılıklı ikişer ataktan boş dönülmesi sonrasında 5.dakikaya gelindiğinde kazanılan 7 Metre atışı sonrasında David farkı 3-1 ile önce ikiye sonrasında yine bir 7 metre atışı sonrasında ise 4-1 ile üçe çıkardı.

Oldukça düşük bir tempoya dönen oyunda konuk ekip 18 ile farkı önce ikiye, ardından 10.dakikaya girildiği anda tecrübeli Ufuk Çalık’ın golü ile durum 4-3’e geldi. Stanislav’ın golüne Dimitri ile cevap veren konuk takım David ile bir kez daha 7 metre golü ile farkı yeniden ikiye çıkardı. Beykoz Belediyepor’da Niko oyuna dahil olurken, her iki takım durgun bir oyun anlayışlarını devam ettirdi. Maçta 15.Dakika 7-6, 18.Dakika 10-7 ile geçildikten sonra ilk mola hakkı Adıyaman Belediyespor Takımından geldi. Karşılaşmanın sonraki anlarında Yakup-Ozan-David üçlüsü ile atılan gollere konuk takım Khaled Ebuhasan’ın golleri ile karşılık verse de ilk yarı 13-11 Beykoz Belediyespor üstünlüğünde tamamlandı.

İkinci yarının ilk golü Beykoz Belediyspor adına Yakup Yaşar Simsar ile geldi 14-11, ardından Adıyamn Belediyespor Zeki ile golünü buldu 14-12. Önce Davit, sonrasında Khalid ile 7 metre golleri ile durum 15-13’e geldi. Durmuş’un golüne karşılık Ufuk Çalık ile gedli 16-14. Durmuş ile Çağlayan ile bulunan gollere karşı cevap yine ufuk ile geldi 18-15. Duro’nun oyuna girmesi ile cesaretlenen Adıyaman Belediyespor farkı kapatıp  beraberlikle geçilen dakikalara neden oldu.

23-23 ile geçilen beraberliğe noktayı koyan isimler Ümit ve Durmuş idi…25-23 ile 2 gol avantajı yakalayan ev sahibi takıma Ersin ve Duro ile gelen cevaplar ile oyun bir kez daha beraberliğe geldi 25-25. Mykola’nın 7 metre atışını Kaleci Mehmet çeldi ve sonrasındaki atakta Yakup Yaşar üst üste kaydettiği 2 gol ile takımını son iki dakikada avantajlı hale getirdi öne geçirdi 27-25

Beykoz Belediyespor Kayhan ile bir kurtarış yaşarken, ardından mola geldi. Hatalı pas sonrasında atağa çıkan Adıyaman Belediyespor Takımında 59.34 Dakikada Khalid attığı gol ile farkı teke indirdi 27-26. Yakup Yaşar Simsar’ın çektiği şutu Kaleci Mehmet çeldikten sonra hızla hücuma çıkan konuk takımda Ufuk Çalık’ın şutunu Kaleci Kayhan Akat çeldi, sonrasında önce Nader Hamza ve ardından Ersin ile çekilen iki şutun direklerden dönmesi ile ev sahibi takım maçı kazanan taraf oldu.

Salon : Recep Şahin Köktürk Spor Salonu

Hakemler : Özgür Benli-Savaş Yüksek

Beykoz Belediyespor: Eduard Maksutov (Kayhan Akat), Clertston David 9, Yakup Yaşar Simsar 7, Durmuş Mutlu 5, Ozan Erdoğan 2, Mykola Stastyura 1, Çağlayan Öztürk 2, Stanislav Pshenıchnikov 1, Ümit Kırkayak, Oğulcan Güney, Okan Yalçıner, Ömer Mercan, Refik Tuğyan, Ali Aras, Emre Bakır

Antrenör: Mesut Ilgın

Adıyaman Belediyespor: Mehmet Emre ( Hüseyin Bereket ) Ufuk Çalık 4, Kostiantyn Ustymenko 1, Zeki Tepekurdu 1, Yiğit Yaşa Kocaarslan 3, Nader Hamza 1, Yuri Babenkov 2, Hakan Avvuran, Duro Karanovic 6,Dımıtri Makaraov 1, Ersin Aslan 2, Khaled Abuhasan 5, Ercan İnan, Uğurcan Doğan

İlk Yarı: 13-11 Beykoz Belediyespor

2 Dakika Cezalılar: Çağlayan Öztürk (2) Beykoz Belediyespor / Yuri Babenkov, Hakan Avvuran ( 2 ), Duro Karanovic (Adıyaman Belediyespor)

Sarı Kartlar: Ümir Kırkayak, Ozan Erdoğan, Çağlayan Öztürk (Beykoz Belediyespor), Ufuk Çalık, Nader Hamza, Yuri Babenkov (Adıyaman Belediyespor)

Spor Servisi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Spor Haberleri