Beykoz Belediyespor voleybol takımını yeniden kurdu

  • Güncelleme: 19.10.2020 08:54
  • Yorum: 0
Yıllardır A Bayanlar Kategorisinde Voleybol takımı olmayan Beykoz'da, kurulan takım lig maçları için hazırlıklara başladı.
Beykoz Belediyespor voleybol takımını yeniden kurdu

Geçmiş yıllarda Beykoz Belediyespor ve Net Voleybol Kulüpleri Kadınlar Voleybol Liglerinde boy göstermişti. Uzun yıllar Boğaziçi Ekibinde Voleybol Şubesinde Antrenörlük görevi ifa eden Aykut Aydın Kulüp Yönetiminin A Takım düzeyinde takım kurulma düşüncesi kapsamında çalışmalara başlarken, altyapıdan gelen genç oyuncular ile kulüp bünyesinden yetişip değişik kulüplerde forma giyen sporcular yeniden kadroya dahil edilmeye başlandı.
 

Beykoz Belediyesi GSK Voleybol Takımlar Antrenörü Aykut Aydın yapmış olduğu açıklamada şu ifadelere yer verdi... "Beykoz'da çok eskilerden beri bir voleybol kültürü vardı. Değişik kulüpler çeşitli yaş kategorilerinde liglere katılım sağlamakta idi. Biz de Beykoz Belediyesi GSK olarak Yönetim Kurulumuzun talebi doğrultusunda A Takım düzeyinde ilçemize yeniden bir takım kazandırma gayretinde olduk. Genç bir kadro kurduk, bu kadroya bünyemizden yetişen ve üst düzey takımlarda başarı ile formam giyip tecrübe kazanan arkadaşlarımızı dahil ettik. Şu ana kadar oluşturduğumuz kadro ile hem antrenmanlarımız hem de hazırlık müsabakalarımız devam etmekte. Geçtiğimiz günlerde TVF Kadınlar Voleybol 2.Ligi Takımlarından Kartal Anadolu ile ilk maçımızı oynadık, ardından Fenerbahçe Koleji ile ikinci hazırlık maçımızı yaptık. Her iki maçtan da önemli sonuçlar çıkardık. İfade ettiğim gibi çok genç bir kadromuz olduğundan bizim için en önemli şey deneyim kazanmak, bu da bol bol hazırlık maçı yapmak ile sağlanacak" diye konuştu.

Beykoz Belediyesi GSK Kadınlar Voleybol A Takımı Bölgesel Amatör Ligden maçlarını oynamaya başlayacak. Uzun vadeli hedef ise TVF Sultanlar Süper Ligde mücadele edebilmek.

2014-15 Sezonunda TVF Kadınlar Voleybol 3. Liginde mücadele eden ve gayet başarılı bir performans çizen Boğazın İncileri Lakaplı Kız Voleybol takımı Niğde ilinde yapılan TVF Kadınlar Voleybol 2. Ligine terfi müsabakalarında başarıl olamadıktan sonra Kulüp Yönetimi tarafından alınan kararla A Takım düzeyinde Liglere katılmama kararı almıştı.

O tarihten bu yana İstanbul Mahalli Voleybol Liglerinde A Takım altındaki tüm yaş gruplarında lige katılım sağlayan Boğazın İncileri 5 sezon sonra yeniden A Takım ile liglere katılım sağlama kararı almış oldu.

Spor Servisi

Anahtar Kelimeler: Beykoz, Voleybol