Makaleler

Beykoz Belediyespor; Süper Lige hoş geldiniz

23.04.2016 21:34
| | |
3359

Merhabalar...

Beykoz'da sportif anlamda çok önemli günler yaşıyoruz. Sporda üst üste alınan başarılı sonuçlar ilçede sporseverlerin yüzünü güldürmeye devam ediyor.

Geçtiğimiz haftalarda Berranur Çiftçi kardeşimizin taekwando da üst üste aldığı güzel sonuçlarla başlayan, önce Çubukluspor 16 yaş futbol takımının daha sonra Beykoz 1908 19 yaş altı futbol takımının Türkiye Şampiyonası bileti almasıyla devam eden başarı serüveni, bu defa çok daha büyük bir başarıyla taçlanmış oldu.

Beykoz Belediyesi Hentbol takımı 1. Lig normal sezonunu 2. Sırada bitirdikten sonra önce 1. Kademe mücadelelerinde oynadığı üç maçı da kazanarak yarı finale yükselme başarısı gösterdi.

Daha sonra ise 21 - 23 Nisan tarihlerinde Ankara’da oynanan Süper Lige yükselme final karşılaşmalarında ilk gün normal sezonun lideri dört yabancı oyuncuyla mücadele eden en zorlu rakibi Erzurum Aziziye Termal Spor Kulübünü sadece tek yabancı oyuncu bulunan kadrosuyla 32-29 yendi. Sonraki gün ise yine zorlu bir maç sonunda Yozgat Bozokspor’u 22 - 21 yenerek tarihinde ilk defa Hentbol Süper Ligi'ne çıkmayı başardı.

İki yıl önce macerasına 2. Ligden başlayan Beykoz Belediyespor Hentbol takımı Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı ve Kulüp Başkanı Sayın Muharrem Kaşıtoğlu’nun önderliğinde geçtiğimiz yıl 1. Lige yükselmeyi başarmıştı.

Bu yıl hedefini daha da büyüterek Süper Lige yükselmek olarak belirleyen Beykoz Belediyespor, normal sezonu uzun süre lider götürmesine rağmen ligi ikinci olarak tamamladı ve Play-Off oynamaya hak kazanmıştı.

Play-Off’larda da büyük bir başarı gösteren Beykoz Belediyespor takımı Play-Off karşılaşmalarının bitmesine bir gün kalmışken Süper Lige çıkmayı garantileyerek Beykozlu sporseverlere büyük bir sevinç yaşattı.

Hentbol sporu maalesef ülkemizde çok fazla rağbet gören bir spor değil. İkili mücadelelerin çok olduğu, fiziksel temasların çok yaşandığı bir spor. Ama heyecanın hiç bitmediği gerçekten keyif alabileceğiniz bir spor dalı.

Beykoz Belediyesi iki yıldır bu spora büyük yatırım yapıyor. A takımıyla Erkekler Süper Ligine çıkan kulüp alt yapısında da yaklaşık 500 civarında sporcuya bu sporun eğitimini veriyor. Bu yaptığı yatırımın karşılığını da Süper Lige çıkarak almış durumda.

Takımımızın kadrosunda önemli oyuncular var. Türk Milli Takımının formasını yaklaşık 500 kez giymiş 47 yaşındaki büyük tecrübe Cengiz Hatırnaz takım kaptanı.

Refik, Recai, Ufuk, Veysel, Kaan, Ozan, Yamaç, Maksim Butenko, Ömer, Ümit  gibi çok başarılı sporcuları kadrosunda barındırıyor takımımız.

Süper Lige çıktığı için çok daha kaliteli oyuncular alacağı muhakkak. Beykoz Belediyespor takımının üçü normal sezonda ikisi final grubunda beş maçını izledim. Gerçekten çok keyif aldım.

Oyuncularımız ve teknik heyetimiz ilçemizi çok iyi temsil ettiler. İlçemizin çok güzel reklamını yaptılar.

Takımımız sezon başında koyduğu hedefi yakalamayı başardı. İki yılda alınan iki şampiyonluk gerçekten çok büyük bir başarı ama Süper Lig çok zorlu bir platform.

Hentbol sporunu yıllardır yakından takip eden bir sporsever olarak söylüyorum Beykoz Belediyespor takımının işi hiçte kolay değil. Kulübün hedefi Süper Lige çıkarak tabi ki bitmeyecektir. Muhakkak ki yönetim kurulu üst sıralarda yer alacak belki de Avrupa kupalarına katılmayı zorlayacak bir kadro kuracaktır.

Bu büyük başarıdan sonra Beykoz seyircisine de büyük bir görev düşüyor. Takımımızı her maç en iyi şekilde desteklemek, Süper Lig de başarılı olmak için gerçekten seyirci desteğine ihtiyacı olacak Beykoz Belediyespor takımının. R. Şahin Köktürk Spor Salonu seyirci bakımından küçük bir salon ama salon o haliyle bile dolduğunda rakip takımlara ne kadar zor bir deplasman olduğunu Beykoz Basketbol takımının geçmiş yıllardaki maçlarından biliyoruz. Seyirci mutlak suretle salonu doldurmalıdır. Beykoz Belediyespor da başta Sayın Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek Bey'in daha sonra Başkan Yardımcısı Sayın Muharrem Kaşıtoğlu'nun katkılarıyla hedefine ulaşacaktır.

Bu vesileyle bu başarıda emeği olan başta Belediye Başkanımız Sayın Yücel Çelikbilek’i daha sonra Başkan Yardımcısı sayın Muharrem Kaşıtoğlu’nu teknik heyeti, sporcu arkadaşlarımızı , taraftarlarımızı ve tüm Beykozlu spor severleri kutluyor, Süper Ligde yürekten başarılar diliyorum.

Son söz olarak şampiyonluğu getiren, alın teri döken, emek veren oyuncularımıza bir Beykozlu olarak  teşekkür ediyorum. Arkadaşlar sağ olun, bizleri çok mutlu ettiniz. Bize Süper Lig sevinci yaşattınız. Emeğinize sağlık, yüreğinize sağlık, elinize sağlık.

Süper lige hoş geldiniz.

Anahtar Kelimeler:

reklam
Diğer Yazıları

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"