Spor

Beykoz Belediyespor şok bir yenildi yaşadı: 30-35

Beykoz Belediyespor şok bir yenildi yaşadı: 30-35
17.12.2018 10:59
| | |
2205

Beykoz'da, İzmir Büyükşehir Belediyespor'u konuk eden Beykoz Belediyespor beklemediği bir mağlubiyetin muhatabı oldu 30-35.

Müsabakaya hemen yanda bulunan Paşabahçe Stadı'ndaki Beykoz 1908 - Feriköyspor maçı olmasına karşın ilgi bir hayli yüksek idi.

Maç öncesinde Beykoz Belediyespor Henbol Takımı kurulduğu dönem Teknik Sorumlu olarak görev üstlenen ve Bölgesel Ligden Süper Lige çıkaran ve burada da ilk sezonunda bu alanda marka olan Beşiktaş Mogaz’ın ardından 2. yapan İsmail Tarakçı’ya Beykoz Belediyespor Kulüp Başkanı Salim Öztürk bir buket çiçek ve hediye takdiminde bulundu.

Ev Sahibi Beykoz Belediyespor Takımı müsabakaya Kalede Kayhan, David, Durmuş, Ömer Mercan, Çağlayan, Okan ve Stanislav’dan oluşan bir yedi ile başlarken konuk İzmir Büyükşehir Belediyespor ise Kalede Yevgen, Orhan, Şenol, Ömer Faruk, Şuayip, Burakcan ve Sergı’den oluşan bir kadro ile çıktı.

İzmir Büyükşehir Belediyespor Takımında daha önce Beykoz Belediyespor’da görev yapan İsmail Tarakçı dışında önceki sezonlarda Boğaziçi Ekibinde forma giymiş olan Kaleci Gökhan Şanlı, Recai Dege, Ömer Faruk Mercan, Yiğit Ilgın’da yer aldı.

Maçta en skorer isim Beykoz Belediyespor’un Brezilyalı oyuncusu David Cleryston 12 gol ile olurken, İzmir Büyükşehir Belediyespor Takımında ise 13 gole imza atan Serii ile 5’er gole imzalarını atan Orhan ve Ömer Faruk skoru etkileyen isimler idi.

Maçta ilk gol konuk takımın atağında verilen 7 metre atışı sonrasında Sergi ile yaşandı. Bu gole karşılık ise ev sahibi takımdan David’in mükemmel döner şutu ile gelince durum eşitlendi 1-1. Durmuş Mutlunun golü ile 2-1 öne geçen Yeşil-Mavili ekip Sergi ile gelen gol ile bir kez daha eşitliğe geçti 2-2.

Orhan’ın takımı adına kaydettiği gol ile konuk takım öne geçse de Mykola adeta David’in golün nazire yaparcasına döner şutla durumu eşitledi 3-3. Müsabakada ilk yarı sonuna kadar karşılıklı goller gelince devre 16-16 beraberlikle tamamlandı.

İkinci Yarıda oyuna ağırlığını koyan İzmir Büyükşehir Belediyespor Takımı önce öne geçti ardından bulduğu goller ile farkı açmaya başladı. Beykoz Belediyespor’un farkı azaltma çabaları ve David ile bulduğu goller çözüm olmayınca bu zorlu maçtan konuk takım 35-30 galibiyetle ayrılan taraf oldu.

Salon: Recep Şahin Köktürk Spor Salonu

Hakemler: Kürşat Erdoğan-İbrahim Özdeniz

Beykoz Belediyespor: Kayhan Akat (Eduard Maksutov-Murat Varlı), David Cleryston 12, Durmuş Mutlu 4, Stanislav Pshenıchnıkov 4, Yakup Yaşar Simsar 2, Ümit Kırkayak 1, Çağlayan Öztürk 3, Mykola Stestyura 4, Okan Yalçıner, Ömer Mercan, Ozan Erdoğan, Oğulcan Güney, Refif Tuğyan

Antrenör : Mesut Ilgın

İzmir Büyükşehir Belediyespor: Yevgen Sapun (Gökhan Şanlı), Sergii Sulyema 13, Ömer Faruk Güldal 5, Orhan Sirgeligil 5, Recai Dege 3, Yiğit Ilgın 1, Şuayip Işıldak, Burak Can Öztürk 2, Şenol Boyar 3, Yevgen Sapun 1, Alper Aydın 2, Sami Küçükabacı, Ulaş Ervansel

Antrenör : İsmail Tarakçı

Devre : 16-16

2 Dakika Cezalılar: Okan, Durmuş, Stanıslav, Mykola ( Beykoz Bld.Spor ), Şuayip (2), Alper (2), Orhan, Ömer Faruk, Sergii (İzmir B.B.S.)

Sarı Kartlar: Yakup Yaşar, Stanislav, Çağlayan (Beykoz Bld.Spor)Orhan, Şuayip, Ömer Faruk (İzmir B.B.S.)

Spor Servisi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Spor Haberleri, Belediyespor

reklam

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"