Son Dakika

Beykoz Belediyespor Muğla'dan mutlu döndü 31-30

  • 0
  • 2919
Beykoz Belediyespor Muğla'dan mutlu döndü 31-30
Beykoz Belediyespor Muğla'dan mutlu döndü 31-30
Beykoz Belediyespor Muğla'dan mutlu döndü 31-30
Beykoz Belediyespor Muğla'dan mutlu döndü 31-30

THF Erkekler Hentbol Süper Liginde Muğla'da Köyceğiz Belediyespor ile karşılaşan Beykoz Belediyesi GSK maçtan 31-30 galibiyetle ayrılıp ikide iki yaptı.

Muğla Menteşe Spor Salonundaki karşılaşmaya İstanbul'da bıraktığı oyuncusundan yoksun çıkan Boğaziçi ekibi ilk yarıyı kontrolünde geçirip 4 farklı bir galibiyet ile kapatırken ikici yarıda oyuncu değişimleri yapmakta alternatifi olmayıp, bir de devrenin başında Kaptan Ümit Kırkayak'ın sakatlığının nüksetmesi sonucu oyunu terk etmek zorunda kalması ile son bölümde biraz zorlansa da Muğla'dan mutlu döndü.

Bu sezon tam anlamı ile sakatlıklar ile boğuşan Beykoz Belediyesi GSK, Fatih Ateş, Emre Bakır ve Yurıı Babenkov'dan yoksun kalırken maçtan bir gün önce bir oyuncusunun Kovid-19 testinin pozitif çıkması ve aynı oyuncu ile aynı evde kalan 2 sporcusunun da tedbir ve izolasyona alınması nedeniyle ikinci bir şok yaşayarak Köyceğiz'e gitti.

Sezonun ilk maçında evinde Rize-Güneysu karşısında alınan galibiyetin ardından ikinci maçından da galibiyetle ayrılmasını bilen yeşil-mavili ekipte tüm olumsuzluklara ve hakem hatalarına karşın alınan bu galibiyetlerin anlamı da büyük oldu.

Müsabakada ilk gol Beykoz Belediyespor'dan Samet Kanberoğlu ile geldi. Ev sahibi takım karşılığı Emre Tosun ile verdi. Boğaziçi Ekibi maça iki ve bir farklı galibiyet anlarının yanı sıra 3-3, 4-4 , 7-7 ile beraberlikleri yaşadıktan sonra üstünlüğü ele alıp devre sonunda soyunma odasına 16-12 önde gitti.

İkinci yarının başlarında Çağlayan ile 7 metre atışından yararlanamayan Beykoz Belediyespor takımında Ümit Kırkayak sakatlığının nüksetmesi sonrasında oyundan çıkmak zorunda kaldı. Bundan yararlanmak isteyen ev sahibi takım 5 sayıya kadar çıkan farkı indirme gayretinde oldu. 

İkinci yarının son 10 dakikalarına girerken fark bire inse de Beykoz Belediyespor hemen karşılığını verip beraberlik şansı tanımadı. Ancak maçın artık son 3 dakikasına girerken Köyceğiz Belediyespor takımı ikinci yarıda ilk kez beraberliği 30-30 ile yakaladı. Maçın yıldızlaşan isimlerinden Cemal Kütahya'nın golü ile yeniden öne geçen Boğaziçi ekibinde rakibin son atağında Kaleci Yağız Öksüzcük başarılı kurtarışı maçı Beykoz Belediyespor'a getirdi.

Salon: Muğla Menteşe Spor Salonu

Hakemler: Soner Yücel Çelik-Orhan Karabulut

Köyceğiz Belediyespor: Memiş Mert Öztürk ( Ali Aras ), Kerem Orhun Hacıoğlu, Şuayip Işıldak 4, Emre Tosun 6, Burak Dağcı 5, Alican Göçmen 3, İlkan Keleşoğlu 8, Behçet Çimen, Alper Aydın, Onur Çoban, Cenk Yaşar, Mehmet Bulut, Derin Bora Özer, Salih Aktaş, Mehmet Ali Tekin

Antrenör: Mehmet Deniz

Beykoz Belediyesi GSK: Yağız Öksüzcük ( Mehmet Emre ), Samet Kanberoğlu 10, Yakup Yaşar Simsar 4, Ümit Kırkayak 1, Ozan Erdoğan 2, Ömer Faruk Güldal 2, Cemal Kütahya 8, Çağlayan Öztürk 3, Tahir İlkbahar 1, Murat Varlı, Adem Orhun Kömürcü

Antrenör: Mesut Ilgın

İlk Yarı: 16-12 ( Beykoz Belediyesi GSK )

2 Dakika Cezalılar: Behçet ( 2 ), Şuayip, Alper / Ümit, Ömer Faruk, Çağlayan

Sarı Kartlar: İlkan, Alper / Ümit, Ozan, Cemal

Spor Servisi

Beykoz'da elektrik kesintileri (5 Ekim 2020)
Önceki Beykoz'da elektrik kesintileri (5 Ekim 2020)
Beykoz Tokatköy projesinde ihale bedeli belli oldu
Sonraki Beykoz Tokatköy projesinde ihale bedeli belli oldu
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz