Beykoz Belediyespor iyi başladı, kötü bitirdi

  • 05.02.2018 20:17
  • Güncelleme: 05.02.2018 20:18
  • Okunma: 7313 kez
  • Yorum: 0
Hentbol Süper Ligi’nde mücadele eden Beykoz Belediyespor, evinde karşılaştığı Adıyaman Belediyespor maçından mağlubiyetle ayrıldı.
Beykoz Belediyespor iyi başladı, kötü bitirdi

Hentbol Süper Ligi'nde mücadele eden Beykoz Belediyespor, evinde karşılaştığı Adıyaman Belediyespor maçından mağlubiyetle ayrıldı.

Recep Şahin Köktürk Spor Salonunda oynanan müsabakaya önceki karşılaşmalara nazaran daha fazla bir ilgi vardı. Karşılaşmayı Beykoz Belediyesi GSK Başkanı ve Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı Salim Öztürk, bir diğer Başkan Yardımcısı Yakup Özbek ile birlikte takip etti.

Maça Beykoz Belediyespor Takımı müthiş başladı, 4.dakikaya gelmeden 4-0 üstünlük yakalayan ev sahibi ekibin üstün oyunu daha ilk dakikalarda mola hakkının kullanılmasına neden oldu. 8.Dakikada Beykoz Belediyespor İranlı Milli Oyuncusu Ahshin Askari’nin üst üste kaydettiği goller ile 8.Dakikada 7-2 ile farkı 5 gole kadar çıkardı.

Askari ve Alperen ile direklerden dönen topların ardından konuk takım farkı kapatmaya başladı. 20.Dakikaya gelindiğinde 12-9 Beykoz Belediyespor üstünlüğü vardı. İlk yarı sonunda skor 15-13 ile Beykoz Belediyespor lehine idi.

İkinci Yarı ile birlikte sert savunma yapmaya başlayan Adıyaman Belediyespor karşısında bir an bocalayan Boğaziçi Ekibi farkın tek sayıya inmesi ve ardından Ufuk Çalık ile gelen konuk takım golünün ardından maçın 38.Dakikasına gelindiğinde ilk kez eşitlik yaşadı 19-19. Bu andan sonra çıktığı iki ataktan ilkinde Stetsyura’nın topu auta atması ve akabindeki bir sonraki pozisyonda sol taraftan hızla sarkan Askari’nin Kaleci Tudor’u estetik bir vuruş ile aşıp gol yapma isteğinin başarılı kaleci tarafından son anda uzanıp tokatlanması ile maçın kader anı da yaşanmış oldu.

Her ne kadar üçüncü atak girişiminde Askari ile gelen gol ile 21-20 üstünlük yaşayan Beykoz Belediyespor Takımı günün başarılı isimlerinden Taner Öymen ile gelen 2 golün ardından maçta 42.Dakikada ilk kez 22-21 ile mağlup duruma düştü. Bu kez Beykoz Belediyespor kenar yönetiminden mola geldi.

Molanın ardından gelişen ilk atakta Beykoz Milli Oyuncusu Volkan Çalışkan’ın şutunun Kaleci Tudor tarafından çıkarılması maçtaki ikinci kırılma anı oldu. Karşı ataktan Şuayip ile gelen gol bir anda Adıyaman Belediyespor’u 2 farklı üstünlüğe taşıdı.

44.Dakikaya gelindiğinde Adnan ile gelen gol farkı 24-21 ile üçe çıkarınca ev sahibi takımda moraller iyiden iyiye bozuldu. Bu andan sonra tribünlerden gelen tezahüratların sahaya nasıl yansıyacağı merak konusu olurken Stetsyura ve Arapoviç ile gelen goller ile fark tek sayıya kadar indi.

Maç konuk takımın tek farklı üstünlüğü ile geçilen dakikaların ardından Beykoz Belediyespor Takımının kazandığı 7 metre atışında Afshin Askari’nin şutunu Kaleci Tudor çıkardı. Maçta son 5 dakikaya girildiğinde konuk Takım Antrenörü Masaya gelerek salonda çalınan davulun susturulmasını talep etti. Bu anda gerilimli anlarda yaşanmadı değil, Beykoz Belediyespor yetkilileri gittikleri birçok ildeki karşılaşmalarda bunu yaşadıklarını söyleyerek davulun çalınmasına engel olunmasına itirazlarda bulundu. Yeniden başlayan oyunda Daniel Arapoviç ile gelen gol ile maça yeniden eşitlik geldi 28-28.

Adıyaman Belediyespor Takımında geçen sezon Beykoz Belediyespor forması da giyen yetenekli isim Ufuk Çalık ile gelen golün ardından kalan 40 saniyelik sürede Askari’nin şutunu günün yıldızlarından Kaleci Tudor çıkardı, son saniyelerrde top bir kez daha Beykoz Belediyespor’a geçti Afshin Askari’nin beraberlik beklentisi içinde çektiği şut aut ile neticelenince son düdüğün ardından Adıyaman Belediyespor Takımı kendisi için son derece önemli bir galibiyeti almanın sevincini salonda yaşadı.

Spor Servisi