Makaleler

Beykoz Belediyespor Hentbol’da tarih yazıyor

03.04.2017 23:21
| | |
2937

Beykoz'da sporun çok sevildiğini, faal olarak "onlarca" spor kulübü olduğunu hepimiz iyi biliyoruz.

Bu spor kulüpleri içerisinde futbol kulüpleri başta olmak üzere diğer branşlarda faaliyet gösteren kulüplerimizde bulunuyor. Bu kulüplerimiz içerisinde bir kulübümüz var ki adeta tarih yazıyor. Bu kulübümüz Beykoz Belediyesi bünyesinde faaliyetini sürdüren Beykoz Belediyespor kulübümüz…

Beykoz Belediyespor çatısı altında birçok branşta sporcularımız spor hayatına devam ediyor. Önemli başarılar elde ediyorlar. Bunun yanında birde hentbol takımı var Beykoz Belediyespor kulübünün. Önce 2.  lig şampiyonluğu daha sonra 1. lig şampiyonluğu derken Erkekler Hentbol Süper Ligine yükselen Beykoz Belediyespor'da sezon öncesi hedef Avrupa kupalarına katılabilmek olarak belirlenmişti. Beykoz Belediyespor, hentbol takımını sezon başından beri yakından takip ediyorum. Süper Ligde ilk sezonu olmasına rağmen olağanüstü bir sezon geçiriyor.

Oynadığı 23 maçta sadece üç mağlubiyet almış durumda. Bu mağlubiyetlerden birisi son sekiz yılın şampiyonu Beşiktaş Mogaz Kulübüne karşı alınmış durumda. Bir diğer mağlubiyetse Erzurum deplasmanında alınan tek farklı yenilgi. Son olarak ise evimizde alınan Ankara Büyükşehir Belediyesi mağlubiyeti oldu.

23 maçta, 16 galibiyeti, 4 beraberliği ve 3 yenilgisi var takımımızın. 23. hafta itibarıyla takımımız Beşiktaş Mogaz'ın ardından 36 puanla ikinci sırada. Gördüğünüz gibi Beykoz Belediyespor Hentbol takımı sezon başında koyduğu hedefe adım adım ilerliyor. Ligdeki ilk 4 hedefinin çok üzerinde bir şekilde yol alıyor.

Bu kadar başarıya rağmen üzücü olan iç saha maçlarını oynadığı Recep Şahin Köktürk Spor Salonunun dolmamasıdır. Ben fırsat buldukça maçlara gitmeye gayret ettim. Bu sene 6-7 maçta salonda takımımızı izleme imkanı buldum. Bu maçlardan gerçekten büyük keyif aldım. Malum kış şartlarında insanların evden çıkmak istememesi normal, kış sona erdi. İlkbahar mevsimi başladı. Havalarda yavaş yavaş ısınıyor
Kış mevsiminde dışarı çıkamayan çocuklar oldukça sıkılmış durumda. İnsanlar çocuklarını bu durumdan kurtarmak için bir çözüm olarak belediye sahilinde gezdirip daha sonra hentbol maçına götürebilirler. Bu sayede çocuklarıyla beraber keyifli saatler geçirebilirler. Çocuklarına bu yolla spor sevgisini aşılayabilirler.

Beykozlu sporseverler bu takıma sahip çıkmalılar. Bu sezon sona ermek üzere. Önümüzdeki sezon mümkün olduğu kadar salonu doldurup destek vermeliler. Kolay değil süper ligdeki ilk sezonunda zirveye oynamak. Beykoz Belediyespor Hentbol takımı bunu bugüne kadar başardı. Bundan sonrasından da şüphem yok. Takımımız hedeflediği Avrupa Kupalarına katılmayı da muhakkak başaracaktır.

İsmail Tarakçı hoca ve oyuncuları göğsümüzü kabartmaya devam ediyor. Son söz olarak söyleyeceğim; “Beykoz Belediyespor Hentbol’da tarih yazıyor!”

Anahtar Kelimeler:

reklam
Diğer Yazıları

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"