Beykoz Belediyespor dikkat çekmeye devam ediyor

  • 0
  • 6053
Beykoz Belediyespor dikkat çekmeye devam ediyor
Beykoz Belediyespor dikkat çekmeye devam ediyor
Beykoz Belediyespor dikkat çekmeye devam ediyor
Beykoz Belediyespor dikkat çekmeye devam ediyor

Beykoz Belediye Spor Kulübü Başkanı Muharrem Kaşıtoğlu ve Sportif Direktörü Akın Yenigün, Hentbol Süper Ligi'nde verdikleri mücadeleyi Hürriyet'e anlattı.

Türk sporunda birçok branşta yaşanan sıkıntılara rağmen son yıllarda başarılara imza atmış öyle bir kulüp var ki doğru yönetim, yaptığı faaliyetler ve bunların karşılığında elde ettikleri ile göz dolduruyor.

Beykoz Belediyesi spor kulübü Hentbol, Voleybol, Atletizm, Tekvando, Kick Boks, Boks, Karate branşlarında faaliyetlerini sürdürüyor. Bu branşların bir çoğunda alt yapılarda hizmet verirken özellikle Hentbol’ü vitrin branş olarak kabul etmiş ve özellikle bu branşta ciddi bir yapılanma söz konusu, öyle ki Hentbol de 3 yıllık bir kulüp olmasına rağmen ilk yılında 2. Lig şampiyonu, İkinci yılında 1.lig şampiyonu olarak Süper lige yükselmiş bu yıl ise ilk kez katıldığı ve ilk dört haftası geride kalan Erkekler süper Hentbol liginde Beşiktaş Mogaz’ın önünde namağlup lider durumda.

"Yönetimin size inanması lazım"

Beykoz Belediye Spor Kulübü Spor Direktörü ve Hentbol Takımı Antrenörlerinden Akın Yenigün bu başarının sırrını şöyle açıkladı. "Öncelikle her şey yönetimden başlıyor, yönetimin size inanması lazım bununla birlikte kaynakların hepsini doğru ve yerinde kullanmak çok önemli öncelikle Beykoz Belediye Başkanımız sayın Yücel Çelikbilek bu projenin en büyük destekçisidir. Tabi ki daha sonra Belediye Başkan Yardımcımız ve kulüp başkanımız Sayın Muharrem Kaşıtoğlu öf bile demeden kulübümüzün en büyük yükünü çeken kişidir kendisi, en büyük avantajımız kendisinin de üç oğlu olması dijital bağımlılığı ve diğer kötü alışkanlıkları yenebilmek ve gerçekten sağlıklı nesiller yetiştirebilmek adına her türlü fedekarlığı yapıyor kendisi” dedi.

"Hentbol, Beykoz'da ilgi görüyor"

Başkan Kaşıtoğlu ise “Öncelikle altyapılarda ciddi bir yapılanma ile başladık işe yaklaşık 500 üzeri oyuncumuzu altyapılarda yetiştiriyoruz ve bunu yaparken malzeme, servis, antrenör, salon tüm masraflarını biz karşılıyoruz ve Hentbol, Beykoz'da büyük ilgi görmekte. Önceleri tek tük seyirci gelirken özellikle bu yıl salon doluyor ve ailelerin maçlara büyük ilgi göstermesi bizi oldukça memnun ediyor. A Takımımızın başına ise milli antrenörlerimizden İsmail Tarakçı ve Akın Yenigün’ü getirdik. Enerjilerinin tamamını takım ve kulüp için harcıyorlar ki yıl üst üste şampiyon olan takımımız bu yılda lige fırtına gibi başlangıç yaptı."

Haber Merkezi
WhatsApp İhbar Hattı:
0 (541) 464 6673

Beykozlu şehitlerin isimleri yaşatılıyor
Önceki Beykozlu şehitlerin isimleri yaşatılıyor
Kırmızı Beykoz
Sonraki Kırmızı Beykoz
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz