Beykoz Belediyespor Bursa’dan tek puanla döndü: 30-30

  • Güncelleme: 15.11.2020 18:07
  • Okunma: 2503 kez
  • Yorum: 0
THF Erkekler Hentbol Süper Liginde sezona 4 galibiyet ile başlayan Beykoz Hentbol Takımı, 5. müsabakasını Bursa deplasmanında Nilüfer Belediyspor ile yaptı.
Beykoz Belediyespor Bursa’dan tek puanla döndü: 30-30

Boğaziçi Ekibi karşılaşmadan 30-30 beraberlikle ayrılırken ilk kez puan kaybı da yaşamış oldu.

Ligde namağlup durumda bulunan iki takımın müsabakasından çıkacak skor merak konusu idi. Beykoz Belediyespor Takımında sezonun ilk haftalarında yaşanan sakatlıklar bu karşılaşma öncesinde de endişe yaşatmaya devam etti. Milli Oyuncular Ozan Erdoğan ve Cemal Kütahya müsabakada forma giyerlerken, bir pozisyonun ardından sakatlık yaşadığı omuzu üzerine düşen Cemal kenara alınmak zorunda kaldı. Deneyimli oyuncu son bölümde risk alarak adeta omuzunu tuta, tuta oynama zorunda kaldı.

Maçta ilgin notlar da vardı, her iki takım 6'şar kez 7 Metre atışı kazanırlarken bun atışların hepsi de golle neticelendi. Nitekim atışı yapan isimler olan Ramazan Mutlu ve Samet Kanberoğlu maçın en golcü isimleri oldular. Ramazan 10, Samet ise 11 golle maçı tamamladı.

Maçta ilk gol konuk takım Beykoz Belediyespor'dan Yakup Yaşar Simsar ile geldi. Samet ve Ömer ile gelen goller ile fark üçe çıkarken ev sahibi takım ilk golünü Çağlayan Öztürk'ün 2 Dakika Ceza ve beraberinde kazanılan 7 Metre atışı ile Ramazan Mutlu ile buldu 3-1

İlerleyen bölümlerde 4-4, 9-9 beraberlikle geçilen anla sonrasında Beykoz Belediyespor'da oyuna ilk kez Ozan Erdoğan'da dahil edildi. 20.Dakika sonrasında Durmuş ve Ramazan ile bulduğu goller ile maçta ilk kez öne geçen Nilüfer Belediyespor günün başarılı isimleri Cemal ve Samet le gelen goller sonrasında yeniden beraberlik dolu anları yaşadı. Devre sonunda ise Ömür ile gelen gol soyunma odasına ev sahibi takımı üstün gönderdi.

İkinci yarıya Beykoz Belediyespor Takımı başladı, ilk atak sonunda kazanılan 7 metre atışında topu alan Samet kaydettiği golle durumu eşitledi 15-15. İkinci yarının ikinci yarı başında aynen ilk yarı başında olduğu gibi Çağlayan yine 2 Dakika cezası ile kenara gelirken. Maç 17-17 olduktan sonra Beykoz oyuna ağırlığını koymaya başladı. Nitekim Samet-Cemal-Yakup Yaşar üçlüsü le gelen gollere karşılık Furkan ile geldi.

Beykoz Belediyespor Takımı bu bölümün ortalarında 27-23 ile 4 sayılık bir avantaj yakalasa da bunu koruyamadı. Üst üste yapılan hataları iyi değerlendiren Bursa Temsilcisi bulduğu 3 golle bir anda farkı kapadı. Maçın 58.21 Dakikasında Beykoz Belediyespor Takımı Cemal Kütahya ile 30-29 öne geçti. Nilüfer Belediyespor Takımı Ramazan Mutlu ile bulduğu golle durumu eşitledi 30-30. 

Beykoz Belediyespor'un karşı hücumunda Cemal'ın şutunu Kaleci Kayhan çelince son atak hakkı bu kez ev sahibi takıma geçti. Bu arada Beykoz Belediyespor Mola Hakkını kullandı. Son top Beykoz Belediyespor'dan Ömer Faruk'a geçerken, son düdük çalmadan kendi yarı alanından rakip kaleye gönderdiği şutu Kaleci Kayhan kolaylıkla yakalarken maçın skoru da ortaya çıkmış oldu 30-30.

Salon: Nilüfer Belediyesi Üçevler Spor Salonu

Hakemler: Hasan Kılıç - Özdemir Kaan Çınar

Nilüfer Belediyespor: Kayhan (Hüseyin, Mustafa, Şuca), Atilla Zaman 4, Gürkan Soğukpınar 2, Durmuş Mutlu 7, Uğur Erceylan, Enes Gümüşok 3, Ramazan Mutlu 10, Ömür Pehlivan 3, Furkan Özcan 1, Emre Gümüştaş, Ahmet Aydın, Can Ertuğ Işıkdoğdu, Burak Can Özdaş, 

Antrenör:

 

Beykoz Belediyesi GSK: Yağız Öksüzcük (Mehmet Emre, Murat Varlı), Samet Kanberoğlu 11, Yakup Yaşar Simsar 3, Ümit Kırkayak, Ozan Erdoğan 1, Yurıı Babenkov 1, Ömer Faruk Güldal 4, Cemal Kütahya 8, Çağlayan Öztürk, Tahir İlkbahar 1, Salih Uludağ 1, Musa Günerler, Adem Orhun Kömürcü, Emre Bakır

Antrenör: Selim Muti

İlk Yarı: 15-14 (Nilüfer Belediyespor)

2 Dakika Cezalılar: Atilla, Durmuş, Furkan (2) ( Nilifer Belediyespor ), Ümit, Ömer Faruk, Cemal (2), Çağlayan (2), Tahir

Sarı Kartlar: Atilla, Enes, Selim Muti (Nilüfer Belediyespor), Yakup Yaşar, Yurıı, Cemal

7 Metre Atışları: Ramazan Mutlu (6 Gol) Nilifer Belediyespor, Samet Kanberoğlu (6 Gol)

Spor Servisi

 

Anahtar Kelimeler: