Spor

Beykoz Belediyespor, Boğaz'da üçüncü oldu

Beykoz Belediyespor, Boğaz'da üçüncü oldu
03.07.2017 20:33
| | |
5841

Video galeri

Denizcilik ve Kabotaj Bayramı'nın 91. yıldönümü münasebetiyle Haliç'te düzenlenen kürek yarışlarında Beykoz Belediyesi üçüncü oldu.

"Heyecan dorukta sen de katılsana" sloganıyla Sütlüce sahilinde başlayan kürek yarışlarına 32 takım katıldı. Takımların birbirleriyle girdikleri kıyasıya rekabette renkli görüntüler oluştu.

Yarışlar dolayısıyla gazetecilere açıklamalarda bulunan Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, bu tür etkinliklerle, İstanbul’un zenginliklerini tanıtmayı amaçladıklarını söyledi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin öncülüğünde Beyoğlu, Beşiktaş, Beykoz, Üsküdar, Fatih ve Sarıyer belediyesinin bir araya gelmesiyle oluşan İstanbul Boğazı Belediyeler Birliği olarak kentin denizlerini ve sularını temizlemeyi hedeflediklerini ifade eden Demircan, "İstanbul Boğazı'nı, sularını, denizini temiz tutarak, geleceğe taşımak ve gençlere sevdirmek istiyoruz. Denizcilik ve Kabotaj Bayramı’nın da hedefi; denizi, deniz sporlarını, denizin zenginliklerini ve ülkemiz için ne kadar kıymetli olduğunu, geleceğe ilişkin denizlerde ne kadar güçlü olursak, ülkemizin o kadar güçlü olacağını anlatmaya yönelik bu bayramın içini doldurmak ve anlamlandırmak istedik." diye konuştu.

İstanbul Boğazı'nı, Haliç'i ve Karadeniz'i sevdirmeye yönelik aktivitelere bu yıl birlik olarak girmeye karar verdiklerini ve bu amaçla kürek yarışlarını düzenlediklerini aktaran Demircan, bu sene 32 katımla bu yarışların startını verdiklerini, gelecek yıllarda bunu daha geniş katılımla sürdürmeyi hedeflediklerini dile getirdi.

Takımlar 8'li gruplar halinde kendi aralarında yarıştıktan sonra bu grupların birincilerinin yarıştığı müsabakalarda Beykoz Belediyespor Kürek takımı üçüncü olarak 2 bin lira ödül kazandı. Kulüp Başkanı Muharrem Kaşıtoğlu, derece sonrası ekibini tebrik etti.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Belediye Spor, Haliç, Kürek Yarışları, Muharrem Kaşıtoğlu

reklam

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"