Beykoz Belediyesinden ücretli kültür hizmeti

  • 04.01.2020 19:37
  • Güncelleme: 04.01.2020 19:51
  • Okunma: 9755 kez
  • Yorum: 0
Kültür ve sanat etkinlikleriyle yıllardır ilçe halkının sosyal ve kültürel dünyasını zenginleştiren Beykoz Belediyesi ücretsiz olan bu programları artık ücretli hale getirdi.
Beykoz Belediyesinden ücretli kültür hizmeti

Beykozluların tepki gösterdiği uygulamaya göre çocuk oyunları 2 lira, yetişkinlere yönelik programların ücreti de 5 lira olarak belirlendi.

Sosyal medyada da büyük tepkiyle karşılanan uygulama ile ilgili, “Çocuklar için tiyatro ve sinema gibi yapılan sahnelerden para alınması çok saçma. Bu uygulamaya mecliste karar alan üyeler bütçede para mı yok da çocuklar için yapılan gösterilerden para alınması için oylama yaptınız? Yetişkinden alın, buna kimse bir şey demez ama çocuktan bilet parası almak nedir?” gibi eleştiriler yapılırken, geçmiş dönemlerde böyle bir uygulama yapılmamış olmasına vurgu yapıldı.

Sosyal medyada yer alan eleştirilerden birinde ise vatandaş, “Antalya’da 3 gün kaldınız, Beykoz için 65 akademisyenle Limak otelde sempozyum yaptınız. Çiftçi için yine kiraladığınız başka bir otelde sunum yaptınız. Bunları kültür merkezlerinde daha az ücretle yapabilirdiniz. Bunlar için bütçe var da çocuklar için yok mu? Diğer etkinliklere karşı değilim ama belediyenin çocuklardan para almasına karşıyım” şeklinde tepki gösterdi.

Hafta sonları özellikle Necmettin Erbakan Kültür Merkezi ve Ahmet Mithat Efendi Kültür Merkezi’nde programlar sahnelenirken, aileler gündüz kuşağında çocuklarıyla bu programlara yoğun ilgi gösteriyordu.

İlçe sakinlerinin etkinliklerden eşit şekilde ve nitelikli ortamlarda yararlanması amacıyla başlatılan uygulamayla biletler, kültür merkezi gişelerinden ya da kultursanat.beykoz.bel.tr adresi üzerinden temin edilebilecek.

Bu uygulamadan sonra vatandaşların talebinde bir azalma olup olmayacağı ise ilerleyen günlerde gözlenecek.

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz