Son Dakika

Beykoz Belediyesinden tepki çeken otopark uygulaması

  • 8
  • 13239
Beykoz Belediyesinden tepki çeken otopark uygulaması
Beykoz Belediyesinden tepki çeken otopark uygulaması
Beykoz Belediyesinden tepki çeken otopark uygulaması
Beykoz Belediyesinden tepki çeken otopark uygulaması

Beykoz Belediyesi iştiraki BEYTAŞ tarafından işletilen otoparklarda alınan girdi çıktı ücretlerine ilişkin şikayetler her geçen gün artıyor.

Beykoz Belediyesi iştiraki BEYTAŞ A.Ş. tarafından yönetilen otoparklarda vatandaşlardan giriş-çıkış yaptıkları zamanlarda talep edilen ücretlere ilişkin şikayetler her geçen gün artıyor.

Karlıtepe Mesire Alanı ve Kanuni Kent Ormanı gibi yerlerde vatandaşlardan talep edilen 20 liralık ücret haksız kazanç olarak değerlendiriliyor.

Bir vatandaşın sosyal medya hesabında paylaştığı otopark fişinde kendisinden 6 dakika için 20 lira park ücreti alındığını ifade etti.

Özkan isimli vatandaş, ailesini Karlıtepe Mesire Alanına bırakmak için geldiğini ve 6 dakika için kendisinden 20 lira alındığını söyledi.

Paylaşımında şu ifadeleri kullandı:

"Belediyenin soygun gibi bir uygulamasından bahsedeyim. Bugün sabah 10.17'de eşim ve çocuklarımı bırakmak için Karlıtepe Mesire Alanına giriş yaptım bıraktım ve 10.23'te çıkış kapısında benden 20 TL istediler. Giriş çıkış 20 TL. Yaşasın Beykoz belediyesi. Bu nasıl uygulama"

Beykoz Belediyesi adına diğer otoparkları da işleten BEYTAŞ'ın aynı uygulamaya devam ettiği öğrenildi.

Haber Merkezi

Beykoz’un süperlerinin işi zor
Önceki Beykoz’un süperlerinin işi zor
Beykoz Spor Kulübü 115. Yılını kutladı
Sonraki Beykoz Spor Kulübü 115. Yılını kutladı
Yorumlar (8 Yorum)

hüseyin taşkıran (1 ay önce)

daha 10 gün olmadı. karlıtepe mesire alanına girip yer bulamadğımız için çıkış yaptık en fazla 10 dakika 20,00 TL, Belediyeye şikayet etsen ne olur yapacak birşey yok deyip geçtiler

Muhammed (1 ay önce)

Merhaba bi kaç kişinin mesajını okudum ama çok yanlış şeyler anlatılıyor burda ben de bu birim de görev yaptım bi zamanlar ama kimseden ücret alınmadı 1 saatte kadar boşuna masal anlatmayın kimseye He birde böyle bi yer başka kurumlar da olsa ne kadar olur du birde bunu düşünün 20 TL gibi bir ücret karşılığında hiç bir şey bi paket sigaranın bile 30 TL olduğu zaman da bütün gün araç dahil içinde bulunan kişilerin de dahil olmak üzere (20) TL hiç bir şey

yıldız (1 ay önce)

ya otoparkları yazacagınıza beykoz cayırını pazarını kaldıracaklar kaldırmasınkar dıye cozum bulun yazık cok guzel yerler yok oluyor

Alp (1 ay önce)

Kaymakamlığa komşu otoparkta, yarım saatte işini tamamlayıp dönen vatandaştan istenen 20TL. Kademeli ücret uygulanmalı.

Ayhan (1 ay önce)

15 dakikaya kadar üçretsiz öyle girdim çıktım ver 50 tl diye bişey yok varsada muhatap arkadaşı yemeye çalışmış o aradaki görevli AMA yinede saçma adam orada kafeye gelmiş oturup bir şeyler yiyecek veya içecek birde otopark üçretimi ödüyecek arabayı nereye bırakacak insan biryandanda düşünüyordur üçretli olmazsa önüne geçe bilirmi iti kopuğu sarhoşu keşi komple orada olur huzur vermezler ama bir standartta kalmalı bence

Güven yıldız (1 ay önce)

Ben temmuz ayında giriş çıkış yaptım hiç bir ücret de ödemedim.. İstemediler çünkü!! eşimi ve çocukları bırakıp çıktım .

Nazmi (1 ay önce)

Olay aynen şöyle gelişti karlı tepe mesire alanını çok merak ettik aşağı kapıdan girdim yukarki kapıya geldim kulübede oturan kapıda duran güvenlik var tam kapıdan çıkarken güvenlik happ nereye dedi bende çıkıyorum dedim bana demezmi 50 TL otopark ücretin var ne dedim bir kapıdan girip diğer kapıdan ücretmi alıyorsunuz dedim maalesef öyle dedi bende param yok hem park bile etmedim dedim bana demezmiki pilakana ceza gelir bene yaz pilakaya gelsin ceza dedim şimdi ben bir beykozlu olarak ne yapmalıyım

Zehra kumbasar (1 ay önce)

Biz aynı mesire yerine bir kapıdan girdik diğerinden çıkarken ücret talep ettiler, karşı çıktık, soyguncusunuz, usulsüzlük yapıyorsunuz dedik, bir kuruş ödemeden çıktık, evet bu Beykoz beledyesinin açık soygunudur.

Yorum Yaz