Beykoz Belediyesinde çalıştıracak işçi bulamıyoruz

  • 1
  • 6559
Beykoz Belediyesinde çalıştıracak işçi bulamıyoruz
Beykoz Belediyesinde çalıştıracak işçi bulamıyoruz
Beykoz Belediyesinde çalıştıracak işçi bulamıyoruz
Beykoz Belediyesinde çalıştıracak işçi bulamıyoruz

Başkan Murat Aydın, 10 Ocak Dünya Çalışan Gazeteciler Günü dolayısı ile Beykoz yerel basın mensuplarıyla buluştu.

Riva Elmasburnu'ndaki Beykoz Belediyesi Sosyal Tesislerindeki programda Başkan Murat Aydın öncelikle Beykoz medya temsilcilerinin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günlerini kutladı.

Beykoz Belediyesi olarak çeşitli iş kolları için ilan açtıklarını ama ihtiyaç duyulanın altında başvuru geldiğini ve sürekli yeni ilan açmak durumunda kaldıklarını ifade eden Başkan Aydın, İstanbul Büyükşehir Belediye seçimini kazanacakları iddiasında bulundu.

İBB Adaylığı için ismim geçiyordu

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı için kendi adının da masada olduğu yönündeki konuşulanları birinci ağızdan yanıtlayan Başkan Murat Aydın, açık yüreklilikle bir de açıklamada bulunup temayül yoklamasında başka ismi yazdığını söyledi.

Beykoz'un yapılacak imar çalışmalarının ardından nüfusunun kademeler halinde artacağını ve 300-350 bine çıkacağını söyleyen Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, her zaman ifade ettiği gibi Beykozluların sahip olduğu yerlerini satmamalarını istedi.

Aydın, yerelden çok İBB yönetimi hakkında konuştu

İBB Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun her fırsatta İstanbul için yapacakları işler için kaynak bulma, kredi bulma çalışmalarında iktidar tarafından engelleniyorum iddialarının doğru olmadığını söylerken, "Her şey belirlenen kurallar çerçevesinde yapılıyor. İBB belirlenen borçlanma oranını aşmış durumda ve hazineden yurt dışından alacağı krediye kefil olmasını talep ediyor. İBB'nin en büyük geliri, merkezi yönetimden gelen paradır. Biz İBB Meclisinde hangi konuda İstanbullunun yararına olacak hangi projelerine karşı çıkmışız buna gelip örnek versinler" dedi.

Başkan Murat Aydın, "Son 3-5 aya kadar İstanbul'da iktidar olduklarına bile inanmıyorlardı"  iddiasında bulunurken, "Psikolojik olarak yapmamaya kendilerini kodlamışlar, mesela üniversite yurdu yapılacak bunun olmaması için bile mahkemeye müracaat ediyorlar. Hadi diyelim SİT Kanunu var diyelim siz pandemi sürecinde yapmadığınız Beykoz-Yalıköy arasındaki yolu bile 5 yılın sonlarına doğru yaptılar. Burada da mı Sit engeldi, yerin altındaki çalışmalara mı engel Sit?" ifadelerini kullandı.

Aydın, "İBB hangi yükümlülüklere sahipse biz ilçe belediye başkanlıkları da borçlanma konusunda aynı kanunlara tabiyiz. Genel yönetimin bize özel bir alan açması söz konusu değil, bizler de borçlanma limitine tabiyiz." diye konuşarak İstanbul'da seçimi kazanacakları iddiasını yeniledi.

Beykoz Spor Kulübü binası olarak binanın ay sonunda, Spor Ormanı'nda yapımı devam eden spor salonunun Mart ayı içerisinde açılacağını ifade eden Aydın, 5 yıl boyunca Beykoz'a eser katmaya çalıştıklarını söyledi.

Çalıştıracak işçi bulamıyoruz

Başkan Aydın Beykoz Belediyesi olarak çıktıkları 12 kişilik temizlik ve garson alımı için 9 müracaatın olduğunu söylerken, "İşletmelerimizde çalışan tüm kişiler Beykoz Belediyesi personeli yani kamu işçisi oluyor. Belediyelere personel alımı ya belediye bünyesindeki şirket üzerinden olmakta şirket olmasa yeni bir şirketin kurulup alınması mecburi. Mecburen yeniden alıma çıkacağız. Bakın biz Beykoz Kahvesinde çalışmaya başlayan Baristalar için Belediye olarak kurs açtık eğittik, bunlardan en başarılı olanları da kadromuza dahil ettik. Kanun diyor ki personel gideriniz bütçenizin yüzde 30'unu aşamaz" şeklinde konuştu.

Beykoz'da kendi çalışmalarına ilişkin yaptıkları kamuoyu araştırmaları ve anketlerde ortaya çıkan tablonun kendisi açısından sevindirici olduğunun altını çizen Aydın, "Beykozluların ortalama kararı şu ki bu adam bir şeyler yapmaya çalıştı, bunu görüyoruz. Beni motive eden şey onlardan aldığım teşekkürler. Beykoz'da inanılmaz bir potansiyel var. Burası gençlerin kendi hayallerini gerçekleştirmeye uygun bir yer" dedi.

Program, Başkan Aydın'ın medya temsilcilerine günün anısına hediyesi ve fotoğraf çekiminin ardından sona erdi.

Haber Merkezi

Beykoz’un engelli çocuk ve gençlerine çok özel ilgi
Önceki Beykoz’un engelli çocuk ve gençlerine çok özel ilgi
Beykoz'da tohumu getir fideyi götür dönemi başladı
Sonraki Beykoz'da tohumu getir fideyi götür dönemi başladı
Yorumlar (1 Yorum)

BEYKOZLU (2 ay önce)

SAYIN KADER GÜR: IMAMOGLU BEYKOZ,A GELINCE ELLERİNİ SİNIRLİ BİR ŞEKİLDE ACIP EFENDİM ÇOK MAGDUR OLDUK BU YOL NE ZAMAN BİTECEK DİYE SORMUŞTUN ACABA MURAT AYDIN,A 70 MİLYONLUK İHALEYİ SORABİLDİNMİ ? SENİ MAHKEMEYE VEREN BİR ADAMIN TOPLANTISINA KATILIP ÜSTÜNE RESİM ÇEKTİRMEK,SİZİN BIR DURUŞUNUZUN OLMADIGININ BİR KANITIDIR BEN GAZETECİ OLSAM MURAT AYDIN,A ÖYLE SORULAR SORARDIM Kİ SIZI BİR DAHA ORAYA CAGIRAMAZDI, MESELA ZEYTİNBURNUNDAKİ KULELERİ SORARDIM, YAPILIRKEN SIZ NERDEYDİNİZ DİYE,BEYKOZ,UN KENTSEL DONÜSÜMÜNU NİYE YAPMADINIZ DİYE SORARDIM GİRESUNLU HEMŞERİNE NİYE IHALE VERDİNİZ DİYE SORARDIM, BEYKOZ,DA SAHİL DUZENLEMESİNDEN BAŞKA BİRŞEY NİYE YAPMADINIZ DİYE SORARDIM MESELA.

Yorum Yaz