Beykoz Belediyesi yaralı karacayı yaşama döndürdü

  • 0
  • 3009
Beykoz Belediyesi yaralı karacayı yaşama döndürdü
Beykoz Belediyesi yaralı karacayı yaşama döndürdü

Beykoz Belediyesi ekiplerince yaralı olarak bulunan karaca Hayvan Rehabilitasyon Merkezi'nde yapılan tedaviyle hayata yeniden bağlandı.

Beykoz Belediyesi ekibinin ormanda yaralı ve yürüyemez bir halde ulaştığı genç karaca, hayata tutundu. İlk tedavisi yapılan karaca, Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü’ne teslim edildi. Karacanın diğer hayvanların saldırısına uğradığı da tespit edildi.

Beykoz’daki zengin doğal yaşamın sakinlerinden ve simgelerinden karacalar, zaman zaman hayvan saldırısı ve araç çarpması gibi talihsiz olaylar yaşayarak yaralanabiliyor.

Beykoz Belediyesi Veteriner Müdürlüğü, geçtiğimiz günlerde Polenezköy ormanında ilçenin zengin yaban hayatı üyelerinden yaralı bir karaca buldu.

Yürüyemeyen karaca, hemen Beykoz Belediyesi Hayvan Rehabilitasyon Merkezi’ne götürüldü. Veteriner hekimlerince gerçekleştirilen ilk muayene, röntgen görüntüleme ve tetkikler sonucunda; açık yarada enfeksiyon ve çoklu kalça kırığı tespit edildi.

Hayvan saldırısına uğramış olduğu belirlenen 2 yaşındaki genç karacanın ilk tedavisi bir gün içinde tamamlandı.

Karaca, tedavisine devam edilmek ve sonrasında doğal hayata salınmak üzere, yaban hayatı yetkili kurumu Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü’ne teslim edildi.

Haber Merkezi

Beykoz İdari erkanı muhtarlarla buluştu
Önceki Beykoz İdari erkanı muhtarlarla buluştu
Beykoz Nöbetçi Eczaneler Haziran 2024
Sonraki Beykoz Nöbetçi Eczaneler Haziran 2024
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz