Beykoz Belediyesi sezona Güneysu ile başlıyor

  • 23.09.2020 13:02
  • Güncelleme: 23.09.2020 13:03
  • Okunma: 3139 kez
  • Yorum: 0
Beykoz Belediyesi, Türkiye Erkekler Hentbol Süper Ligi 2020 - 21 Sezonuna hafta sonu yapacağı Güneysu maçı ile başlayacak.
Beykoz Belediyesi sezona Güneysu ile başlıyor

THF ve ilgili bakanlıklarca kulüplere maçlar öncesinde alacakları önlemler tebliğ edildi.

Buna göre maçlar seyircisiz oynanacak, ayrıca her maç öncesinde Covid-19 testi yapılacak ve maç öncesinde sonuçları Federasyon Temsilcisine teslim edilecek.

Cumartesi günü sezonun ilk müsabakasında Rize temsilcisi Güneysu’yu Recep Şahin Köktürk Spor Salonunda Saat 16.00’da konuk edecek olan Beykoz Belediyespor Hentbol Takımı son hazırlıkları kapsamında Beşiktaş Aygaz Hentbol Takımı ile karşı karşıya geldi.

Karşılaşma öncesinde bazı sporcularının sakatlığı nedeni ile sıkıntılı günler yaşayan Boğaziçi Ekibinde Ömer Faruk Güldal maçta yerini alamadı. Öte yandan maçın başlarında Takım Kaptanı Ümit Kırkayak rakibi ile girdiği bir mücadele sonrasında parmağına gelen darbe nedeni ile acı ile kıvranması sonrasında oyun dışı kaldı. İlerleyen dakikalarda ise topsuz alanda kendini yere bırakan Cemal Kütahya’nın da maçı bırakması ile maçta alternatif oyuncular ile mücadeleye devam eden Yeşil-Mavili ekip maç sonunda salondan 31-29 mağlup ayrıldı.

Maçın ardından görüşlerini açıklayan Takım Kaptanı Ümit Kırkayak, bu sezon şanssızlıkların peş, peşe geldiğine dikkatleri çekerken, "Bugün de benim elimde bir sıkıntı oldu, hastanede kontrole gideceğim.  Geçen sezonki kadrodan ayrılan arkadaşların yerine gelen arkadaşlar ile uyum süreci tamamlama niyetinde iken maalesef  sakatlıklar hepimiz üzdü. Tabii ki bu yaşananlar bizi hedefimizden geri tutacak değil. Cumartesi günü Güneysu ile yapacağımız karşılaşmaya yoğunlaştık. Sezona galibiyet ile başlamak istiyoruz. Maalesef taraftarlarımızdan yoksun çıkacağımız bu maçta onların manevi desteğini üzerimizde hissedeceğiz." diye konuştu.

 

Beykoz Belediyespor ile Beşiktaş Aygaz Hentbol Takımlarının aralarında yaptıkları karşılaşmada ise her iki takım da kadrolarındaki tüm oyuncularına yer verdiler. Maça iyi başlayan Beşiktaş Aygaz Takımı ilk 4 dakikayı Görkem Biçer ile bulduğu goller ile 30 önde kapattı. Beykoz Belediyspor Takımı ilk golünü 5.44 Dakikada Salih ile bulabildi.

Beykoz Belediyespor Takımında ilk bölümlerde Ümit Kırkayak ile Cemal Kütahya’nın oyunu terk etmek zorunda kalmaları sonrasında oyunda üstünlüğünü devam ettiren Siyah-Beyazlı ekip, ilk yarının sonlarına doğru 2 ya da 3 farklı üstünlük yakalarken devre bitmeden Mehmet ve Ramazan ikilisi ile bulduğu goller sonrasında 17-13 ile 4 farka ulaştı.

İkinci yarıda her iki takım da görev bekleyen oyuncularını müsabakaya peyderpey sürmeye başladı. Beykoz Belediyespor Takımı Samet Kanberoğlu’nun golleri ile rakibine direnme niyetinde olsa da Beşiktaş Aygaz’da oyuna dahil edilen isimlerden Fatih’in golleri farkı açmaya başladı. Son dakikalarda Musa, Yakup Yaşar ve Genç oyuncusu Orhun Kömürcü ile bulduğu goller ile farkı kapatan Boğaziçi ekibi 2 farkla salondan mağlup ayrıldı 31-29.

Salon: Recep Şahin Köktürk Spor Salonu

Hakem: Ömer Faruk Güldal

Beykoz Belediyespor: Mehmet ( Yağız-Murat ), Ümit, Çağlayan 2, Cemal 1, Tahir 1, Salih 3, Yurıı 4, Samet 4, Ozan 3, Yakup Yaşar 5, Musa 4, Orhun 1, Ali Mercan

Antrenör: Mesut Ilgın

Beşiktaş Aygaz Hentbol : Taner ( Mirhan-Burak ), Ozan, Mehmet 2, Ramazan 6, Doğukan 1, Tulbasic 2, Cenk 3, Harun 1, Lima 5, Fatih 3, Görkem 7, Gökay, Berat, Josip

Antrenör: Müfit Arım

İlk Yarı: 17-13 ( Beşiktaş Aygaz )

7 Metre Atışları: Görkem 1, Samet ( 1 Kaçırdı ), Musa 1, Ramazan 2, Harun 1

Spor Servisi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Spor Haberleri, Güneysu