Beykoz Belediyesi Riva Köy Evini yıktı

  • 12.11.2020 11:31
  • Güncelleme: 12.11.2020 12:17
  • Okunma: 5695 kez
  • Yorum: 0
Daha önce Köy tüzel kişiliğine ait olan ve Büyükşehir Kanunu ile birlikte Beykoz Belediyesi'nin uhdesine geçen Riva Köy Evi yıkıldı.
Beykoz Belediyesi Riva Köy Evini yıktı

Beykoz Belediyesi daha önce Riva Köy Evi olarak kullanılan ve içinde Riva Mahallesi Muhtarlığının da  bulunduğu binayı çürük olduğu gerekçesiyle yıktı. Beykoz Belediyesi ekiplerince yıkımı gerçekleştirilen binanın yaklaşık 40 yıldır kullanıldığını ve son zamanlarda harabeye döndüğünü söyleyen Riva Mahalle Muhtarı Salih Belen, bina ve arsasının Beykoz Belediyesi'ne ait olduğunu kaydetti.

Riva Muhtarı Belen, binanın artık tamamen çürüdüğünü ve kullanılamayacak hale geldiğini ifade ederek, daha önce o binada olan muhtarlık binasının sabit bir yerinin olmadığını ve Beykoz Belediyesi'nin kendisine Riva Plajının girişinde muhtarlık binası yapacağını söyledi.

Yıkılan binanın yerine ne yapılacağını bilmediğini sözlerine ekleyen Muhtar Belen, Beykoz Belediyesi'nin mahalle muhtarlık binasını bir an önce yapmasını isterken, Riva Mahalle Muhtarlığını sokaklarda yaptıklarını ifade etti.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Riva Köy Evi, Yıkım, Beykoz Belediyesi