Beykoz Belediyesi'nin yeni nikah salonu açıldı

  • Güncelleme: 16.02.2021 18:02
  • Okunma: 5087 kez
  • Yorum: 0
Uzun süredir ilçede tartışma konusu olan Kavacık Nikah Salonu, Beykoz Belediyesi'nin yaptığı çalışmaların ardından hizmete başladı.
Beykoz Belediyesi'nin yeni nikah salonu açıldı

Beykoz Belediyesi'nin yapımını tamamladığı Kavacık Nikah Salonu, Belediye Başkanı Murat Aydın'ın kıydığı ilk nikahla hizmete başladı.

Yeni tip koronavirüs tedbirleri çerçevesinde asgari düzeyde konuğun katılım sağladığı nikah töreni öncesi konuşan Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, salondaki ilk nikahın olduğunu kaydetti.

"İhtilaflı bir binaydı"

Murat Aydın, binanın nikah salonu olarak tasarlanmadığını, ihtilaflı bir bina olduğunu hatırlatarak, "Beykoz Belediyemizin an itibariyle iki tane nikah salonu olmuş oluyor. Burayı Kavacık Nikah Salonu olarak isimlendirdik. Diğeri de 3 yıldır nikahların kıyıldığı Kanuni Kent Ormanındaki nikah salonumuz. Bilgilendirmekte fayda var. Bu mekan aslında nikah salonu olarak tasarlanmadı. Sonradan dönüştürüldü. İhtilaflı bir binaydı, farklı amaca hizmet etmek için yapılmıştı. Sağ olsun mesai arkadaşlarımız, mimarlarımız bir düzenleme yaptılar. Bence de idare eder, güzel oldu diyebiliriz." diye konuştu.

Nikah memurluğu hiç yapmadığını ancak Belediye Başkanı yetkisiyle 22 yıldır nikah kıydığını ifade eden aydın yeni çifte mutluluklar diledi.

Aydın, Sevda Başakıncı ile Mehmet Civelek çiftine nikahlarının ardından Beykoz'un simgelerinden olan çeşm-i bülbül hediye etti.

Nikah Salonunun içerisinde danışma alanı, takı alanı, mescit, tuvalet ve bebek bakım odası bulunuyor.

Modern ve şık bir konsepte sahip, toplam 3 bin 36 m² kapalı alanda, 484 koltuk kapasiteli olarak hazırlanan yeni nikâh salonunda 1100 m²’lik geniş bir fuaye, 3 adet takı alanı, 4 gelin odası, 2 fotoğraf

çekim stüdyosu yer alıyor. Şehre yakın konumuyla çevre ilçeler tarafından da tercih edilmesi beklenen mekânda bulunan 3 katlı otopark da davetlilere ulaşım kolaylığı sağlıyor.

Binada engelli vatandaşların erişimine uygun olarak asansörler ile mescitler ve şadırvan da hazırlandı.

Beykoz’da evlenmek isteyen çiftlerin nikâh işlemleri için 17 Şubat 2021 tarihinden itibaren yeni nikah salonuna başvurması gerekiyor.

Kanuni Kent Ormanı içindeki nikah salonu ise çiftlerin tercihine göre hizmet vermeye devam edecek.

Kavacık Nikah Salonu binası

Çubuklu Mahallesi 811 ada 4 parsel üzerindeki Belediye taşınmazı üzerinde yapılan yapıyı yine dönemin CHP'li Meclis Üyeleri mahkemeye taşımıştı.

Yıllar süren davalar sonrası bina Milli Emlak Müdürlüğüne devredilmişti. Bunun üzerine binayı yapan firma Beykoz Belediyesini zararın karşılanması için mahkemeye vermişti.

Bina, daha sonra yine takas işlemiyle Milli Emlak Müdürlüğünden Beykoz Belediyesine devredildi.

Beykoz Belediyesi, binayı tekrar geri alabilmek için Çevre ve Şehircilik Bakanlığına 50 milyon lira ödeme yaptı.

Hukuksal sorunların ortadan kaldırılmasıyla binanın müteahhit firma ile yapılan sözleşme gereği paylaşımı kat karşılığı şeklinde gerçekleşti.  

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Haberleri, Kavacık, Nikah Salonu

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz