Beykoz Belediyesi'nin yeni dönem meclis üyeleri belli oldu

  • 1
  • 7954
Beykoz Belediyesi'nin yeni dönem meclis üyeleri belli oldu

Beykoz'da iktidar el değiştirdi. Meclis Üyesi çoğunluğu da buna göre hesaplandı. CHP 15 Meclis üyesi ve 3 kontenjan adayı 18 kişiyle Meclis'te çoğunluk oldu.

31 Mart 2024 günü yapılan Mahalli İdareler Seçimleri'nde Beykoz halkı Meclis Üyeliğinde Cumhuriyet Halk Partisi'ne yüzde 45, AK Parti'ye yüzde 42 oy verdi.

Bu oy dağılımıyla Beykoz Belediye Meclis Üyeleri şu isimler oldu:

Cumhuriyet Halk Partisi'nin aday listesindeki ilk 15'i ise Turgay Sucuoğlu, Burak Korkmaz, Gökhan Taneri Vural, Gülsüm Yılmaz, Özlem Vural Gürzel, Saadettin Özgür Özçelik, Taner Aksu, Süleyman Kılıç, Ramazan Melih Karakaya, Esengül Yılmaz Gül, Erdoğan Karadeniz, Uğur Gökdemir, Salih Can Cenberoğlu, Nevzat Cebeci ve Tuncay Koçak oluşturdu.

Bilgehan Murat Miniç, Mevlüt Yıldız ve Murat Uzun da Cumhuriyet Halk Partisi'nin kontenjan adayı olarak Meclis'teki yerini aldı.

AK Parti grubunu, Gaye Zayıf, Mehmet Akif Soysal, Burak Karaçam, Sadullah Hasanoğlu, Kadir Çakıroğlu, Sedat Altun, Necla Yılmaz, Hüseyin Kuruderi, Mustafa Çelikbilek, Bülent Gökdağ, Serkan Şahin, Ahmet Deliak ve Fatih Çelik isimleri oluşturdu.

Haber Merkezi

Beykoz'da oyların yeniden sayımı iptal edildi
Önceki Beykoz'da oyların yeniden sayımı iptal edildi
Beykoz’da ambulansa yol vermeyen sürücüye 30 bin lira ceza
Sonraki Beykoz’da ambulansa yol vermeyen sürücüye 30 bin lira ceza
Yorumlar (1 Yorum)

hasan bayram (1 hafta önce)

MECLİS ÇOĞUNLUĞU CHP DE AKP LİLERİN GELMESİNE GEREK YOK ETME BULMA DÜNYASI

Yorum Yaz