Beykoz Belediyesi’nin okul hassasiyeti

  • 18.01.2020 14:17
  • Güncelleme: 18.01.2020 14:20
  • Okunma: 13095 kez
  • Yorum: 0
Beykoz Belediyesi, 5393 Sayılı Belediye Kanunu’nun 14/B Maddesi gereği ilçedeki okullara desteğini sürdürüyor.
Beykoz Belediyesi’nin okul hassasiyeti

Beykoz Belediyesi, okullara; boyadan çatı yapımına, tuvalet temizliğinden zabıta hizmetine kadar birçok destek veriyor.

Beykoz’da, 2019- 2020 Eğitim - Öğretim yılı için okullara temizlikten park bahçelere, zabıtadan fen işlerine kadar birçok alanda hizmet sunuluyor.

Çatıdan bahçeye bakım

Beykoz Belediyesi 2019-2020 Eğitim - Öğretim yılı öncesinde müdürlüklerden gelen talepler doğrultusunda okulların tadilat ihtiyaçlarını karşıladı.   

Beykoz Belediyesi, öğrencilerin bakımlı ortamlarda eğitim alabilmesi için okulların çatılarının yapıldığını, tuvaletleri yenilendiğini, kapı ve pencereleri ile merdiven kaplamalarının değiştirildiğini açıkladı.

Ayrıca bahçelerin ot ve çalı temizliğinin de belediye ekipleri tarafından yapıldığı bildirildi.

Beykoz Belediyesi yeni eğitim-öğretim yılında okulların iç cephe boyasını da yaparak eğitime desteğini sürdürürken, 51 okulun iç cephe boyasının yapıldığı belirtildi.

Okul idarelerinin talepleri doğrultusunda sınıflar, koridorlar, laboratuarlar ve spor salonları temizlendi.

İlçedeki 76 okulda yürütülen hizmet kapsamında 4 mobil toplam 16 personelden oluşan temizlik ekibi okulları düzenli ziyaret ediyor.

Haftanın her günü 3 farklı okula giden ekipler detaylı şekilde okul lavaboları, aynaları, camları, kapıları ve tuvaletleri temizliyor, sıvı sabun, havlu kağıt ve tuvalet kâğıdı gibi gerekli tüm hijyen malzemelerini monte ediyor.

Zabıtayla Okul Yolu Güvende

Beykoz Belediyesi, zabıta ekipleriyle okulların önlerinde trafik düzenlemesi ve güvenli ulaşım hizmeti de sağlıyor. Özellikle trafiğin yoğun olduğu okulların önlerinde görev yapan zabıta ekipleri, sabah ve akşam saatlerinde trafik akışını düzenleyerek öğrencilerin kontrollü şekilde karşıya geçmelerine yardımcı oluyor. 

Huzurlu bir eğitim-öğretim yılı için verilen hizmetle başta öğrenciler olmak üzere veliler ve öğretmenler okullarına güvenle ulaşıyor.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Belediyesi, Okul, Destek