Beykoz Belediyesi nikah üstüne nikah kıydı

  • Güncelleme: 25.09.2016 21:21
  • Okunma: 7645 kez
  • Yorum: 0
Geleneksel olarak Beykoz Belediyesi tarafından düzenlenen Toplu Nikah Töreni, 15 Temmuz Demokrasi ve Şehitler Meydanı'nda yapıldı.
Beykoz Belediyesi nikah üstüne nikah kıydı

Düzenlenen toplu nikah şöleninde Beykoz'da ikamet eden 23 çift dünya evine girdi. 15 Temmuz Şehitler Meydanı'nda bir araya gelen çiftlerin nikahını Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek kıyarken, Başkan Çelikbilek yakından ilgilendiği tören alanındaki çocuklara da harçlık dağıttı.

Hop Dedik Ayhan'ın sunumunu yaptığı nikah şölenine AK Parti İstanbul Milletvekili Hasan Turan, Çankaya Kaymakamı Aydın Ergün, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Beykoz'un kardeş belediyesi olan Şanlıurfa'nın Hilvan İlçe Belediye Başkanı Aslan Ali Bayık, Beykoz İlçe Emniyet Müdürü Mehmet Sururi Saydam, siyasi parti yöneticileri, STK temsilcileri, muhtarlar ve dünya evine giren 23 çiftin yakınları katıldı.

Geleneksel toplu nikah organizasyonuna katılan çiftler isimleri anons edilerek tören alanına davet edilirken bütün düğün masrafları Beykoz Belediyesi tarafından karşılandı.

Nikah sonrası dünya evine giren çiftlere mobilya, beyaz eşya ve çeyizleri de hediye edildi. Bir ömür mutlu olmak için birbirlerine söz verdikleri nikah şöleninde çiftlerin şahitliğini ise Meclis Üyeleri, siyasi parti ve kamu kurumlarının temsilcileri üstlendi.

"Allah bir yastıkta kocatsın"

Nikahlar kıyılmadan önce bir konuşma yapan Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Beykoz Belediyesi'nin bu organizasyonunda burada oldukları için çiftlere teşekkür ederek şunları söyledi:

"Ne güzel ettiniz geldiniz buraya, hayatınızın en güzel günü olan evlilik gününüzü bizlerle birlikte burada paylaşmak istediniz. Buraya gelerek bizlere bu güzelliğe şahitlik etme şansını verdiğiniz için de teşekkür ediyorum. Allah hepinizi bir yastıkta kocatsın ve buradaki haziruna da bunu görmeyi nasip etsin. Bugün burada 250. çiftimizi evlendiriyoruz. Ne mutlu size ki bu milletin temel taşı olan aile yapısına birer tuğla koymuş oluyorsunuz. Siz öyle bir iş yapıyorsunuz ki, bu milletin en büyük değeri aile yuvasıdır. Aile yuvası kurarak bu milletin binasını sağlam hala getiriyorsunuz" dedi ve nikahların nasıl kıyıldığını anlattı.

Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, şahitleriyle birlikte meydanda bulunan gelinlere teker teker 'eşinle evlenmeyi kabul ediyor musun?' sorusunu sordu ve ardından bu soruyu damatlara yönetti, en sonunda ise masalarda hazır bulunan şahitlere şahit olup olmadıklarını sordu.

Nikah defterlerine atılan imzaların ardından Başkan Çelikbilek, İlçe Müftüsü Hüseyin Demirtaş'ı sahneye davet ederek dua etmesini rica etti ve eller semaya açıldı. Bu sırada Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek eşi Ayşe Çelikbilek'i 'belki bize güç verir' diyerek sahneye davet etti.

"Birbirinize anlayışlı olmanızı tavsiye ederim"

İstanbul Milletvekili Hasan Turan ise, "Çiftlerimize iki cihan saadeti diliyorum. İnşallah hep iyi günleri olur. Cumhurbaşkanımızın yeni evlenen çiftlere olan tavsiyelerini biliyoruz. Merak etmeyin ben sizlere sadece birbirinize anlayışlı olmanızı tavsiye edeceğim" şeklinde konuştu.

Yapılan duanın ardından da masalarda bulunan şahitlerden evli olanlar yeni çiftlere nikah cüzdanlarını takdim etti. Programın son bölümünde dünya evine giren 23 çift ile sahnede hatıra fotoğrafı çektirildi.

Yaklaşık üç saat süren toplu nikah şöleninin ardından misafirlere nikah şekeri hediye edilirken, etli pilav, tatlı ve ayran ikram edildi.

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz