Beykoz Belediyesi nikah salonu törenle hizmete açıldı

  • 0
  • 29745
Beykoz Belediyesi nikah salonu törenle hizmete açıldı
Beykoz Belediyesi nikah salonu törenle hizmete açıldı
Beykoz Belediyesi nikah salonu törenle hizmete açıldı
Beykoz Belediyesi nikah salonu törenle hizmete açıldı
Beykoz Belediyesi nikah salonu törenle hizmete açıldı
Beykoz Belediyesi nikah salonu törenle hizmete açıldı
Beykoz Belediyesi nikah salonu törenle hizmete açıldı
Beykoz Belediyesi nikah salonu törenle hizmete açıldı
Beykoz Belediyesi nikah salonu törenle hizmete açıldı
Beykoz Belediyesi nikah salonu törenle hizmete açıldı
Beykoz Belediyesi nikah salonu törenle hizmete açıldı

Beykoz Belediyesi’nin Kanuni Kent Ormanı içinde yapımını tamamladığı göl manzaralı nikah salonu törenle hizmete açıldı.

Yeni nikah salonunun açılışına Orman Bölge Müdürü Recep Ateş, AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Hanefi Dilmaç, AK Parti Beykoz Kadın Kolları Başkanı Gaye Zayıf, Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, başkan yardımcıları, meclis üyeleri, belediye birim müdürleri, ilçe protokolü, siyasi parti temsilcileri, STK ve dernek yönetimleri, muhtarlar ile Beykozlu vatandaşlar katıldı.

Anadolu Yakası’nın en büyük Kent Ormanının içinde

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla Anadolu Yakası’nın en büyük kent ormanı olarak kurulan 8 milyon m2’lik Kanuni Kent Ormanı’nda hizmete açılan Nikâh Salonu’nda ilk nikah kıyıldı.

Açılış, Elmalı Necip Fazıl Kısakürek İlkokulu 2. Sınıf öğrencisi Azra Yalçınkaya adlı öğrenci, İstiklal Marşı’nın on kıtasını da okumasıyla başladı.

"Sayın Bakanımız ile birlikte protokole bağlandı"

İstanbul Anadolu Yakası'nda bir şehir ormanı tesis edilmesi noktasında Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu'nun talimatları olduğunu söyleyen İstanbul Orman Bölge Müdürü Recep Ateş, "Biz de yerleşim yerlerinin ortasında kalan bu bölgenin şehir ormanı olarak planlanmasını yaptık. Burayı halkımızın günlük, tabiatla baş başa zaman geçirme ihtiyacını görmek üzere bu ormanı bu şekilde planladık. Tabii ki insanların günü birlik ihtiyaçlarının karşılanması çerçevesinde bu planlamalarını yaparken, daha iyi zaman geçirmelerini düşünerek Orman İdaresi olarak halkımızın tüm ihtiyaçlarını karşılayabileceğimizi düşünemiyorduk. Bu nedenle Beykoz Belediye Başkanımız ve Sayın Bakanımız bu alanı birlikte protokole bağladılar. Yaklaşık üç yıldır buradaki çalışmalarımızı tamamlayarak başkanımıza burayı teslim ettik." dedi.

Beykoz Belediyesinin, halkın önemli bir gereksinimi olarak bölgede bir nikah sarayı planlaması olduğuna işaret eden Ateş, "Belediyemiz bu binayı tekrar elden geçirerek revize etti. Şehir ormanımızın ve nikah sarayımızın tüm halkımıza hayırlı uğurlu olmasını diliyorum." diye konuştu.

"Göletin etrafında düzenlemeler yapacağız"

Nikah Salonu açılışında konuşan Başkan Yücel Çelikbilek, bu alanın devralınması ve hizmete açılması için uzun bir serüvenden geçtiğini belirterek, "Burayı yepyeni bir hale getirdik. Ciddi bir masrafın altına girerek bu binayı yeniledik. Bu binanın bütün mimari tasarımları bizim kendi arkadaşlarımıza aittir. Yapımı tamamen bize aittir. Çevre düzenlemesinde Orman Müdürlüğünün katkıları var, teşekkür ederiz. Büyük kısmını da kendimiz hallettik. Göletin etrafını da biraz daha yaşanılabilir bir hale getireceğiz. Türkiye'de yanın göleti olan tek nikah salonu burası olacak. İstanbul'da böyle bir nokta yok. Bu da bizim kısmetimizdir, şansımızdır." ifadelerini kullandı.

"Avrupa Yakası'ndan gelen insanları burayı dolduracak"

Çelikbilek, "Bu bölgede bir de bir macera parkı yapımı düşüncemiz var onu da en kısa sürede gerçekleştireceğiz. Beykoz halkı, orayı çok özel bir mekan olarak görecekler. Nikah dairesini neden böyle bir yerde yaptınız diyebilirsiniz. Burayı çevremizdeki ilçelerden gelen insanlar dolduracaklar. Beykoz'un insanlarının içerisinde beğenmeyenler varsa, burası sadece Beykoz'un çevresindeki ilçelerden hatta Avrupa Yakası'ndan gelen insanlar burayı dolduracaklar. Burası gibi mesire alanı olan, göleti olan, fuaye alanları olan, on dakika içerisinde iki nikahın kıyılabildiği biz sizin hizmetinize sunduk." dedi.

"Hep konuştuk, neden nikah salonumuz yok?"

Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı da yaptığı konuşmada, "Hep söylüyorum. Beykoz yaparsa iyisini yapar. Bugün yine Belediyemiz sayesinde en güzelini yaptık. Bu güzel hizmeti açmak için bir aradayız. Hep konuştuk, neden nikah salonumuz yok? Neden gecikiyor, belediye niye bu işi ihmal ediyor diye. Demek ki her işte bir hayır var. Beklediğimize değdi mi? Değdi. İstanbul'un en güzel nikah salonlarından bir tanesine sahip olduk. Beykoz'da bir şeyi yapabilmek o kadar kolay değildir. Nikah salonu uzağa yapıldı, geç yapıldı. Bunları tartışmanın ne yeri ne zamanıdır. Elimizdeki güzelliğin kıymetini bileceğiz." ifadelerini kullandı.  

Konuşmalardan sonra ilçe protokolü, gelin damat ile hep birlikte açılış kurdelesi kesildi.

Ardından salona geçilerek Başkan Çelikbilek tarafından kıyılan, ilçe protokolünün de şahitlik yaptığı  ilk nikah Cansu Kayık ve Gökhan Mete çiftinin nikahı oldu.

Sonrasında Şennur Elifoğlu ve Turan Keskin çiftinin de nikahını kıyan Başkan Yücel Çelikbilek, her iki aileye de  bir ömür boyu mutluluklar dileyerek nikah cüzdanlarını teslim etti.

Hekimbaşı Küçüksu Caddesi üzerinde bulunan Nikah Salonu’nun hizmete açılmasıyla çiftler nikâhlarını yeşillikler ve gölet manzarası eşliğinde nezih bir ortamda kıydırıyor.

Üç katlı olan mekanda, 249 kişilik nikah salonu, 81 kişilik konferans salonu, 3 ayrı takı salonu, fuaye alanları, kafeterya,  kulis odası, fotoğrafçı, kuyumcu ve mescitler, toplantı salonları, idari ofis odaları ve 650 araçlık otopark yer alıyor. 

Beykoz Belediyesi, programın sonunda ilçe sakinlerine döner, pilav, tatlı, ayran, çay ve su ikramı yaptı.

Haber Merkezi

Tarihi Küçüksu Mesire Alanı'nda özlenen günler
Önceki Tarihi Küçüksu Mesire Alanı'nda özlenen günler
Beykoz'un öğretmeni kutlamalarda kriz geçirip öldü
Sonraki Beykoz'un öğretmeni kutlamalarda kriz geçirip öldü
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz