Beykoz Belediyesi'nden sokaklara kedi evleri

  • 3
  • 11191
Beykoz Belediyesi'nden sokaklara kedi evleri
Beykoz Belediyesi'nden sokaklara kedi evleri

Beykoz Belediyesi, sokakların sevimli sakinleri kedilerin kış aylarını sıcak ve rahat geçirmesi için kedi evleri hazırlıyor.

İstanbul’un en çok sokak hayvanına ev sahipliği yapan ilçeleri arasında yer alan Beykoz’da kedilerin kış aylarını rahat ve huzurlu geçirmesi için ilçenin sokaklarına, meydan ve parklarına kedi evleri bırakılıyor.  

Beykoz Belediyesi’nin marangoz atölyelerinde tasarlanıp üretilen kedi evleri vatandaşlardan gelen talepler doğrultusunda gerekli tespitler yapıldıktan sonra teslim ediliyor.

İlçedeki öğrenciler arasında hayvan sevgisinin yaygınlaşması amacıyla okulların talepleri de karşılanıyor. Öğrenciler, okul bahçelerine bırakılan evlerde baktıkları kedilerle hayvan sevgisiyle tanışıyor.

Sokaklarda yaşayan kediler sıcak birer yuvaya kavuşurken çevrede renkli görüntüler de oluşuyor.

Beykoz Belediyesi kedi evlerinin yanı sıra sokak hayvanları için besleme ve su üniteleri ile kuş evleri de sağlıyor.

Haber Merkezi

Beykoz Masterleri haftayı mutlu kapattı
Önceki Beykoz Masterleri haftayı mutlu kapattı
Beykoz Çubuklu Silolarının dönüşüm hikayesi
Sonraki Beykoz Çubuklu Silolarının dönüşüm hikayesi
Yorumlar (3 Yorum)

Melisa (4 yıl önce)

Daha bugun aradim malesef biz yapamiyoruz artik dediler siz boylemi yardimci oluyosunuz kendi paramla cocuklara mama aliyorum bu kis ayinda soguk zaten aliyolar bide ac kalmasinlr diye gercekten cok yazik belediye diye nitelendirdgimiz yer bize yardim etmiyor uskudar belediyesi kadar ilgi alakali bir yer gormedim beykozdan gercekten utaniyorum artik ALLAHU TEALA NE DEMIS BENIM SESSIZ HAYVANLARIMI ITIP KAKMAYIN SIZ ise tam tersini yapiyosunuz neyse allah guc kuvvet verir ben alirim yuva onlara ama benim o kadar durumum yok allah herkese vicdan versi

Emine Tuğba Dalbudak (5 yıl önce)

Sizin işiniz yalan dolan . Ben iki ay önce talep ettim. Sokakta 8 e yakın köpek 20 ye yakın kedi var . Talebimi red ettiler . Ben Rüzgarlıbahçe de oturuyorum. Akbabaya kemik almaya gidiyorum . Çocuklar aç kalmasın diye . Anca belediye gazetecilerin zenginlerin savcilarin kapılarını doldursun . Ne biçim bir belediyecilik anlayışıdır bu . Allah sizi bildiği gibi yapsın . Ne veteriner hizmeti var ne can dostlarımıza yardımları var . Ben hakkımı helal etmiyorum . Emeklerimize yazık vallahi . Allah sizi ve sizin gibileri kahretsin.

Aşkın Sibel Serdar (5 yıl önce)

Hani bizim mahallede yok.. Kavacık mahallesi.. Dörtyolda oturuyorum.. ne kedi evi gördüm ne bişey.. köpekler ıslak betona yatıyor..yazık

Yorum Yaz