Beykoz Belediyesi'nden, Şehit Zeren'in ailesine ev

  • Güncelleme: 11.05.2018 17:52
  • Okunma: 9281 kez
  • Yorum: 0
Ekim 2017'de Van'ın Başkale ilçesinde terör örgütü PKK tarafından şehit edilen Onbaşı Kemal Zeren'in adı oturduğu mahalledeki camiye verildi.
Beykoz Belediyesi'nden, Şehit Zeren'in ailesine ev

Ekim 2017'de Van'ın Başkale ilçesi Esenyamaç kırsalında bölücü terör örgütü PKK ile girilen çatışmadan şehit olan Onbaşı Kemal Zeren'in adı Beykoz'da ikamet ettiği mahalledeki camiye verilirken, ailesine ise Beykoz Belediyesi bir ev hediye etti.

Cuma namazının ardından Şehit Onbaşı Kemal Zeren'in evinin önünde düzenlenen törenle Arkboyu Camisine şehidin adı verilirken, ailesine hediye edilen evin anahtarı da teslim edildi.

Düzenlenen törene Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek ve yardımcıları, Beykoz Müftüsü Ali Efe, Beykoz İlçe Emniyet Müdürü Mehmet Sururi Saydam, AK Parti Beykoz İlçe Başkanı M. Hanefi Dilmaç, Meclis Üyeleri, vatandaşlar, Şehit Onbaşı Kemal Zeren'in babası Mehmet Zeren, annesi Esme Zeren, kardeşleri ve akrabaları katıldı.

-"Allah onun ecrini kat be kat nasip etsin"

Burada konuşan Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, bundan sonra Şehit Zeren'in evinin arkasındaki caminin adının Şehit Kemal Zeren Camisi olduğunu dile getirerek, "Kemal Zeren kardeşimiz şehit oldu biliyorsunuz. Biz insan olarak yüreğimizdeki acıyı dindirmekle mükellefiz. Onun şu an gittiği yer bizim çok özeneceğimiz ama kavuşamayacağımız bir yerdir. Allah onun ecrini kat be kat nasip etsin. Onun elde ettiği bu nimeti bir başkasının verme şansı yok. Bu çok önemli bir nimettir, hiçbir şekilde uğraşılarak ulaşabileceğimiz bir nokta değildir. Şehit olmak için insanlar bütün mallarını verse ulaşamaz. Bundan sonra camimizin adı da Şehit Kemal Zeren Camiisi oldu. Cemaati bol olsun. Bizde ailesine vermek üzere bir yapı gerçekleştirdik. Emeği geçen arkadaşlarıma teşekkür ederim. İçimize sinmese bile Allahın takdirini kabul edeceğiz. Belediye olarak bölgedeki şehit ailelerimizin taleplerini elimizden geldiğince gerçekleştiriyoruz." diye konuştu.

Başkan Çelikbilek'in konuşmasının ardından Beykoz Müftüsü Ali Efe'nin yaptığı dua ile Zeren ailesinin evi için kurdele kesildi.

Beykoz Belediyesi tarafından Zeren ailesine tahsis edilen evin içerisinde bir oda Şehit Onbaşı Kemal Zeren için ayrıldı. Ayrılan oda da Şehit Zeren'in eşyaları muhafaza ediliyor.

Törenin ardından Beykoz Belediyesi katılımcılara etli pilav, ayran ve tatlı ikram etti.

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz